Ogłoszenia parafialne 17 maja 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI Niedziela Wielkanocna   
17 maja 2020 roku

 

 1. Przez cały miesiąc maj, w dni powszednie nabożeństwo majowe – o 8.30 i 17.30, oraz w niedziele o 17.30. Apel Jasnogórski – na zakończenie wieczornych Mszy Świętych. Trwa nowenna do uroczystości Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, która jest transmitowana na facebooku parafialnym o 20.30, wraz z różańcem w intencji ustania pandemii koronawirusa, oraz o urodzaj dla polskiej ziemi.
 2. W poniedziałek – 18 maja – przypada 100. Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Niech udział tego dnia we Mszy Świętej będzie naszym dziękczynieniem za drogiego nam Rodaka.
 3. We wtorek – 19 maja – comiesięczne wspomnienie św. Józefa Oblubieńca NMP, o 18.00 Msza Święta w intencjach składanych za wstawiennictwem św. Józefa.
 4. W piątek – 22 maja – wspomnienie św. Rity, patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych.
  Tego dnia rozpoczyna się nowenna do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która będzie odprawiana na zakończenie Mszy Świętej o 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę – 24 maja – przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dla Rodziny Salezjańskiej jest to również Uroczystość MB Wspomożenia Wiernych, której liturgiczne obchody odbędą się w poniedziałek 25 maja.
 6. Od dzisiaj coraz więcej osób może uczestniczyć w nabożeństwach. W naszym kościele może być równocześnie 126 osób. Gdyby osób było więcej, jest możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej zostając na placu przed kościołem, gdzie wystawione zostaną krzesełka, a kapłan podejdzie z Komunią Świętą.
  Dopóki są ograniczenia udziału we Mszy Świętej i obowiązuje dyspensa w dzisiejszą niedzielę transmitujemy Msze Święte o 9.30, 11.00 i 18.00 z nabożeństwem majowym, a od przyszłej niedzieli tylko o 11.00, natomiast w tygodniu Msze transmitowane są o 8.00 z nabożeństwem majowym.
  Zachęcamy jednak do uczestnictwa we Mszach Świętych w kościele, jeżeli nie w niedzielę, z racji większej liczby osób w świątyni, to w tygodniu.
  Przypominamy, że od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9.00 do 17.00, kapłan dyżurujez posługą sakramentalną pod telefonem, którego numer jest wywieszony w gablocie parafialnej.
 1. Kancelaria, w maju, czynna rano od 9.30. Kiosk parafialny otwarty w niedziele od 12.00 do 14.00.
 2. Najświętszy Sakrament jest wystawiony w kaplicy w dni powszednie od 9.00 do 17.30.
 3. Dziękujemy za składane ofiary na tace, oraz wpłacane na konto bankowe parafii, w ramach ofiary niedzielnej, które pozwalają na bieżące opłacanie rachunków. Dziękujemy panu Krzysztofowi Michałkowi i jego firmie za nieodpłatne wykonanie prac wysokościowych przy naszym kościele i udrożnienie rynien.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny!

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bolesław BUDZYŃSKI, lat 77, z ul. Spacerowej (przez wiele lat prowadził przy parafii spotkania przygotowujące do chrztu dla rodziców i chrzestnych)
+ Marian HAMPELSKI, lat 82, z ul. Staromiejskiej
+ Wiesław CZYŻ, lat 60, z ul. O Kolbego (pogrzeb w poniedziałek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»