Ogłoszenia parafialne 10 maja 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Wielkanocna   
10 maja 2020 roku

 

 1. Przez cały miesiąc maj, w dni powszednie nabożeństwo majowe – o 8.30 i 17.30, oraz w niedziele o 17.30, Apel Jasnogórski – na zakończenie wieczornych Mszy Świętych.
 2. W środę – 13 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie, które będzie odprawiane systematycznie, każdego 13 dnia miesiąca, od maja do października.
 3. W czwartek – 14 maja – święto św. Macieja Apostoła.
 4. W piątek – 15 maja – rozpoczynamy nowennę do uroczystości Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której będzie można uczestniczyć w ramach codziennego różańca transmitowanego na facebooku parafialnym o 20.30.
 5. W sobotę – 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 6. Kancelaria, w maju, czynna rano od 9.30. Kiosk parafialny otwarty w niedziele od 12.00 do 14.00.
 7. Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa, transmitujemy drogą internetową Msze Święte w niedziele o 9.30, 11.00 i 18.00, oraz w tygodniu o 8.00 i 18.00 z nabożeństwami majowymi.
  Uczestnicząc we Mszy Świętej w kościele, w ograniczonej liczbie, pamiętajmy o zasadach zachowania bezpiecznych odległości między sobą. W sytuacji większej ilości osób, zostaną włączone głośniki zewnętrzne i będzie możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej zostając na placu przed kościołem, kapłan podejdzie z Komunią Święta na zewnątrz.
 8. Na każdej Mszy Świętej okazja do spowiedzi Świętej w Kaplicy Wieczystej Adoracji.
 9. Najświętszy Sakrament jest wystawiony w kaplicy w dni powszednie od 9.00 do 17.30.
 10. Od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9.00 do 17.00, możemy umówić się z dyżurującym kapłanem w sprawie posługi sakramentalnej. Numer telefonu jest wywieszony na drzwiach kościoła i przed wejściem do domu zakonnego.
 11. Dziękujemy za składane ofiary na tace, oraz wpłacane na konto bankowe parafii, w ramach ofiary niedzielnej, które pozwalają nam na bieżąco opłacać rachunki związane z utrzymaniem kościoła i wynagrodzeniem dla świeckich pracowników.
 12. Informujemy, że w piątek – 8 maja – ks. Generał Zgromadzenia Salezjańskiego, za zgodą Rady Generalnej, mianował ks. Tadeusza Itrycha nowym przełożonym Inspektorii Świętego Wojciecha z siedzibą w Pile na kadencję 2020 – 2026, w miejsce ks. Romana Jachimowicza, który w czasie Kapituły Generalnej został wybrany do Rady Generalnej. Nowemu Księdzu Inspektorowi i Księdzu Radcy życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki w podjętej posłudze.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny!

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zygmunt BORNIKOWSKI, lat 67, z ul. O. M. Kolbego
+ Teresa SIELECKA, lat 84, z ul. Świętojańskiej
+ Bernard WOJCIECHOWSKI, lat 83, z ul. Staromiejskiej
+ Kazimierz ZIAŁA, lat 75, z ul Towarowej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»