Do Pana odszedł zasłużony, aktywny parafianin

W wieku 78 lat odszedł do Pana Bolesław Budzyński, mąż i ojciec dziewięciorga dzieci, dziadek dla 39 wnuków i 3 prawnuków.

Jako parafianin Świętej Rodziny aktywnie uczestniczył w życiu parafii. Był między innymi nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej, zanosząc wiatyk braciom chorym. Przez wiele lat przygotowywał rodziców oraz rodziców chrzestnych do chrztu ich dzieci, prowadząc cotygodniowe spotkania przed chrztem.

Należał do Wspólnoty Neokatechumenalnej od jej początków w naszej parafii, to jest od 1977 roku.  Przez ponad 40 lat głosił katechezy, inicjujące powstawanie następnych wspólnot  pochrzcielnej formacji dla ludzi dorosłych, w tej i w innych parafiach Piły i pobliskich miast.

Jako ojciec a później dziadek, zabiegał przede wszystkim o przekaz wiary swoim dzieciom i wnukom  głosząc Słowo, zachęcając do gorliwości i dając świadectwo żywej wiary.

Uczestniczył w różnych formach życia parafii. Kolejni proboszczowie i księża Świętej Rodziny mogli zawsze liczyć na jego pomoc i współpracę.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Pogrzeb śp. Bolesława Budzyńskiego odbędzie się w piątek 15 maja 2020 r. o godz. 11.30