Ogłoszenia parafialne 19.04.2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Miłosierdzia Bożego 
19 kwietnia 2020 roku

 

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne katolickiej instytucji charytatywnej Caritas.
 2. Dziś nie ma Mszy Świętych z udziałem wiernych. Msze Święte będą odprawiane i transmitowane w godzinach według rozkładu niedzielnego, bez Mszy Świętej o 15.00.
  Komunia Święta będzie udzielana godzinę po każdej Mszy Świętej, w tym celu należy podejść do domu zakonnego, oraz od 14.00 do 17.00 co godzinę w kościele.
  Dzisiaj  również o 15.00, po raz trzeci, wyjdzie procesja eucharystyczna na ulice parafii, w czasie której  odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozważymy 14-cie stacji Drogi Światła (Via Lucis), które opowiadają o spotkaniach świadków Zmartwychwstałego. Trasa procesji: ul. Kilińskiego, Pl. Zwycięstwa,Al. Wojska Polskiego, Kujawska, Piekarska, Wodna, Pl. Zwycięstwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy poprzez transmisję na facebooku i do towarzyszenia na trasie z okien mieszkań.
 1. Od poniedziałku wchodzi nowe rozporządzenie ks. Biskupa, w oparciu o aktualne przepisy państwowe, które pozwala na udział wiernych we Mszach Świętych, których liczba zależy od wielkości powierzchni świątyni,
  w naszym kościele we Mszy Świętej będzie mogło uczestniczyć 84 osoby. W związku z tym Msze Święte
  w tygodniu o stałych godzinach: 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. Nie ma nabożeństw. Ponadto w godzinach Mszy Świętych kapłan będzie spowiadał w Kaplicy Wieczystej Adoracji, wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy o 8.00. Dalej podtrzymujemy możliwość umówienia się na spowiedź świętą dzwoniąc pod numer specjalnego telefonu parafialnego 735 276 723, przy którym przez cały czas, w dni powszednie,
  od 9.00 do 17.00, będzie dyżurował kapłan służąc posługą sakramentalną.
 2. Codziennie o 20. 30 różaniec w intencji ustąpienia pandemii.
 3. W związku z pandemią, do odwołania, obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Warto
  w tym miejscu przypomnieć słowa Przewodniczącego Episkopatu Polski ks. abpa Stanisława Gądeckiego, który przypomina, że zwolnienie z obowiązku „chodzenia do kościoła w niedziele i święta” nie oznacza „zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii”. Mając to na uwadze nasza parafia prowadzi transmisje Mszy Świętych na stronie parafialnej, YouTube i Facebooku: w niedziele – wszystkie Msze Święte, w dni powszednie – 7.00, 8.00 i 18.00.
 4. Ważna informacja dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i bierzmowania:
  I Komunia Święta zostaje przeniesiona na sobotę 26 września – dla SP 5 o 9.30, dla SP 1 o 11.30. Istnieje również możliwość zorganizowania indywidualnie I Komunii Świętej w maju, czerwcu. Zgłoszenia do końca kwietnia. Bierzmowanie zostaje przeniesione na jesień, termin na dzień dzisiejszy jest trudny do określenia.
 5. We czwartek – 23 kwietnia – przypada uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski i naszej Inspektorii Salezjańskiej. Tego dnia imieniny obchodzi ks. Jerzy Szurgot, który odprawi Mszę Świętą o 18.00. Zapraszamy
 6. W piątek – 24 kwietnia – miesięczne wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych.
 7. W sobotę – 25 kwietnia – imieniny obchodzi ks. Jarosław Krzysztonek, oraz pracujący w inspektoracie
  Jarosław Wąsowicz. Pamiętajmy o solenizantach w naszych modlitwach.
 8. Dziękujemy członkom Parafialnego Zespołu Caritas, w dniu święta patronalnego, za piękną pracę na rzecz ubogich naszej parafii.
 9. Dziękujemy również wszystkim parafianom, którzy na różny sposób, osobiście, bądź na konto, przekazują ofiary na utrzymanie bieżące kościoła. W intencji dobrodziejów parafii, w każdym tygodniu, jest sprawowana Eucharystia.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, w tym ks. Jerzemu i ks. Jarosławom,

oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,

życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i Świętych Patronów

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Elżbieta JULECKA, lat 86, z ul. Staromiejskiej,
+ Maria KMIEĆ, lat 87, z ul. Śródmiejskiej
+ Urszula KAMIŃSKA, lat 84, z ul. św. Jana Pawła II

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»