Ogłoszenia parafialne 12 kwietnia 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 
12 kwietnia 2020 roku

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
życzymy
Wam i Waszym bliskim, by Zmartwychwstały Pan
    odnowił Wasze życie, Waszą wiarę, Wasze relacje;
       by to doświadczenie pustyni (pozostania w domach)
             uczyniło Wasze życie głębszym i pozwoliło odkryć co w życiu jest najważniejsze;
                niech Jezus Chrystus, żywy prawdziwy, będzie dla Was pewnikiem,
              że może pokonać grzech, chorobę i śmierć, a my nie musimy się niczego bać!

 1. Dziękujemy za życzenia świąteczne i wszelkie przejawy Waszej życzliwości i pamięci!
 2. Na święta przygotowaliśmy pierwszy numer gazetki parafialnej pod tytułem „Święta Rodzina”, która jest do pobrania na stronie internetowej naszej parafii.
 3. Niestety, z racji pandemii koronawirusa w kościołach nie mogą odbywać się Msze Święte
  z udziałem wiernych.
  W związku z tym zapraszamy do udziału we Mszach Świętych transmitowanych internetowo przez naszą parafialną stronę, oraz Facebooka i YouTube.

  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaną odprawione i będą transmitowane Msze Święte o godz. 6.00 (poranna Msza wielkanocna), następnie o 9.30, 11.00, 12.30 i o 18.00 (nie ma Mszy o 8.00 i 15.00), natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i o 18.00 (nie ma Mszy o 15.00), zaś od wtorku do soboty o 7.00, 8.00 i 18.00.
  W czasie świąt Komunia Święta Wielkanocna będzie udzielana godzinę po Mszy Świętej, oraz po południu, co godzinę, od 14.00 do 17.00.
 4. Zapraszamy, ponownie od wtorku, do duchowej łączności z nami, modląc się o 20.30 na różańcu w intencji ustąpienia epidemii (w święta nie będzie transmisji). Dziękujemy tym, którzy już od kilku tygodni są z nami na wieczornej modlitwie różańcowej.
  W tym miejscu składamy podziękowania za trud przygotowania i transmisji mszy i nabożeństw ks. Piotrowi Ziółkowskiemu i pani Agnieszce Kowalskiej. 
 5. Kościół w czasie świąt będzie otwarty do osobistego nawiedzenia od 14.00 do 17.30, a w dni powszednie od 9.00 do 17.30.
 6. Po świętach, aż do odwołania, dalej będzie funkcjonował specjalny telefon parafialny 735 276 723, przy którym przez cały czas, w dni powszednie, od 9.00 do 17.00, dyżuruje kapłan służąc posługą sakramentalną.
 7. Kancelaria parafialna, w tym tygodniu czynna od środy, według stałych godzin. Można również w godzinach pracy kancelarii, kontaktować się z parafią drogą telefoniczną i elektroniczną, by nie opuszczając domu sprawy pilne pozałatwiać.
 8. W Poniedziałek Wielkanocny imieniny obchodzi ks. Przemysław Malinowski, który odprawi Msze Świętą tego dnia o godz. 12.30. Pamiętajmy o ks. Przemku w naszych modlitwach.
 9. We wtorek – 14 kwietnia – święto Chrztu Polski. Wywieśmy flagi narodowe, aby podkreślić tę ważną datę w powstaniu państwowości i chrześcijańskich korzeni naszego narodu.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni i liturgii na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne: panu kościelnemu, paniom, które przygotowały wystrój kościoła, ministrantom i wszystkim zaangażowanym w służbę liturgiczną, organistom. Dziękujemy również ofiarodawcom indywidualnym, a także wspólnotom za pierwszo-czwartkowy dar serca: modlitwę i ofiary pieniężne, które pozwoliły na pokrycie bieżących kosztów utrzymanie kościoła.