5 kwietnia 2020 r.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA

 1. W Polsce trwa stan epidemii koronawirusa. Zgodnie z zarządzeniami ks. Biskupa Edwarda Dajczaka, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów państwowych, Msze Święte będą odprawiane, do odwołania, w kościołach bez udziału wiernych.
 2. Nasza parafia transmituje przez parafialnego Facebooka i YouTube, niedzielne Msze Święte
  o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00 (nie będzie Mszy o 15.00, intencja zostanie odprawiona o 18.00), oraz w tygodniu o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 (intencje przyjęte na godz. 6.00 będą odprawione o 7.00). Dzisiaj jeszcze transmisja Gorzkich Żali o godz. 17.15, a każdego dnia o 20.30 różaniec, o którym przypomną bijące dzwony.
  Ponadto będzie transmisja przez internet Uroczystości Triduum Paschalnego z naszego kościoła.
 3. W Wielkim Tygodniu kościół będzie otwarty do osobistego nawiedzenia od 9.00 do 17.00.
  Dla osób potrzebujących posługi sakramentalnej (w tym spowiedź, Komunia Święta) działa specjalny telefon 735 276 723, przy którym przez cały czas, od poniedziałku do soboty, od 9.00 do 17.00, dyżuruje kapłan służąc posługą sakramentalną. Ta posługa działa „tu i teraz”, tzn. mam czas (w wyznaczonych godzinach), potrzebę, dzwonię i w najkrótszym czasie przychodzę. Gdyby kapłan nie odbierał to znaczy, że pełni posługę sakramentalną, wtedy należy zadzwonić chwilę później.
 4. Kancelaria parafialna, w tym tygodniu czynna do środy, według stałych godzin.
 5. Dzisiaj, tak jak w ubiegłą niedzielę, ulicami naszej parafii przejdzie procesja eucharystyczna.
  O godz. 15.00 kapłani wyjdą na ulice z Najświętszym Sakramentem i przejdą ulicami: Staromiejska, Plac Konstytucji 3 Maja, Towarowa, Stefana Okrzei i Staromiejska. Pozostańmy w domach, wyjdźmy do okien, towarzyszmy duchowo, tam gdzie jesteśmy przyjmijmy błogosławieństwo.
 6. Dzisiaj nie ma spotkania dla Żywego Różańca, intencja na miesiąc kwiecień: O Miłosierdzie Boże dla świata i o ustanie pandemii koronawirusa.
 7. We wtorek – 7 kwietnia  – o 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
 8. W środę – 8 kwietnia – o 8.00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 9. W Wielki Czwartek – 9 kwietnia – o 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej.
 10. W Wielki Piątek – 10 kwietnia – o 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Tego dnia obowiązuje post ścisły
 11. W Wielką Sobotę – 11 kwietnia – o 20.00 Wigilia Paschalna. Tego dnia nie ma poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny, został przygotowany specjalny obrzęd błogosławieństwa pokarmów w domu, który zostanie zamieszczony  na stronie internetowej parafii, ponadto w internecie będzie do pobrania przewodnik dot. przeżycia Triduum Paschalnego i świąt wielkanocnych w rodzinie.   
 12. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o 7.00 będzie transmitowana jutrznia.
 13. W przyszłą niedzielę – 12 kwietnia – przypada Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, msze według rozkładu niedzielnego, nie będzie Mszy o 8.00 i 15.00.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym dla wszystkich czasie, nie zapomnieli o swojej parafii i wspierają ją materialnie i duchowo.
 15. Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  + Stanisława BOROWSKA, lat 92, z ul. Budowlanych
  + Zygmunt MICHAŁEK, lat 90, z ul. Spacerowej
  + Grzegorz MACIĄG, lat 37, z ul. Okrzei

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

  O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

  Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»