15 marca 2020 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W Polsce został wprowadzony nadzwyczajny stan zagrożenia epidemicznego w wyniku rozprzestrzeniania się koronowirusa. W trosce o życie i zdrowie wiernych ks. Biskup Edward Dajczak udzielił dyspensy (zwolnienia), od udziału w niedzielnych Mszach Świętych która obowiązuje, na dzień dzisiejszy, do 29 marca, Zachęcamy, w tym wyjątkowym czasie.
  do uczestnictwa we Mszy Świętej za pośrednictwem TV, radia, czy internetu.
 2. W naszym kościele, Msze Święte, według rozkładu niedzielnego. Na każdej Mszy Świętej może być 50 osób. Do kościoła będziemy wchodzić tylnym, bocznym wejściem, a wychodzić drzwiami przy ołtarzu NSPJ.
  Gdyby się okazało, że na daną Mszę będzie więcej osób, będzie równolegle (wg potrzeby) odprawiona Msza Święta w domu parafialnym, w sali Jana Bosko. Prosimy o wyrozumiałość
  i wzajemną życzliwość.
 3. Gdyby okazało się, że jest duża grupa osób, które chcą uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej, to w kolejne niedziele Msze Święte będą odprawiane co 45 minut od 6.30. Te informacje zostaną zamieszczone w gablotach i w internecie.   
 4. W okresie zagrożenia epidemicznego, Msze Święte w tygodniu będą odprawiane według stałego rozkładu, nie ma żadnych nabożeństw, w tym Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
  Codziennie, od dzisiaj, o godz. 20.30, jako wspólnota salezjańska, w jedności z kapłanami
  i osobami konsekrowanymi naszej Ojczyzny, bez udziału wiernych, będziemy trwać w kościele na modlitwie różańcowej i w nadzwyczajnej Nowennie do MB Wspomożenia Wiernych w intencji powstrzymania epidemii i o zdrowie dla wszystkich chorych. To czuwanie będzie transmitowane przez internet, by można będąc w domu, razem zjednoczyć się w modlitwie.
 5. W związku z koronowirusem i podjętymi działaniami prewencyjnymi, w tym zaleceniem
  o nieopuszczaniu swoich mieszkań w sytuacjach niekoniecznych, parafia organizuje grupę wolontariuszy, którzy będą gotowi pomagać osobom starszym, samotnym i chorym poprzez pomoc doraźną w zakupach podstawowej żywności, leków, czy w załatwianiu spraw urzędowych. Z pomocą systematyczną ruszamy od poniedziałku. Wolontariusze będą posiadali odpowiednie zaświadczenia z parafii i swoją pomoc wykonają nieodpłatnie! Ponadto kapłani
  i szafarze świeccy są gotowi służyć wszystkim, którzy pozostając w domu, zgłoszą pragnienie przyjęcia Komunii Świętej, udzielenia innych sakramentów, czy też rozmowy duszpasterskiej. Potrzebę pomocy zgłaszamy telefonicznie w godzinach kancelarii, dzisiaj po Mszach Świętych, czy pocztą elektroniczną.  Zachęcamy również do wzajemnej sąsiedzkiej, troski i pomocy.
 6. Kancelaria parafialna, będzie czynna wg stałych godzin, z prośbą, aby sprawy o ile możliwe załatwiać drogą telefoniczną, bądź poprzez pocztę elektroniczną.

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Gabriela STRZELEC, l. 64, z Al. Jana Pawła II
+ Stanisława GOŁĘBIOWSKA, lat 98, z ul. Staromiejskiej
+ Anna WEYER, lat 70, z Al. Wojska Polskiego
+ Kazimiera ŁUKASZEWSKA, lat 94, z ul. Kilińskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»