23 lutego 2020 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dzisiaj jeszcze o 21.00 Apel Maryjny.
  2. W poniedziałek – 24 lutego – o 18.00 Msza Święta dla czcicieli Maryi Wspomożycielki, a następnie Hołd Wspomożycielce.
  3. W Środę Popielcową – 25 lutego – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Niech to będzie czas pogłębionego życia modlitewnego i sakramentalnego, oraz powstrzymaniu się od udziału w zabawach. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, oraz o 16.30, 18.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
   W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia całkowitej abstynencji na czas Wielkiego Postu. Tego dnia kancelaria jest zamknięta.
  4. W piątek – 28 lutego – Drogi Krzyżowe dla ogółu o 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30 i dla młodzieży o 19.00.
  5. W sobotę – 29 lutego – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko.
  6. Za tydzień – 1 marca – w I Niedzielę Wielkiego Postu, w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć Siostry Uczennice Krzyża, po Mszach Świętych ofiarami do puszek możemy wesprzeć budowę ich domu rekolekcyjnego dla rodzin w Czmońcu. Tego dnia o 11.00 ks. Proboszcz odprawi Mszę Świętą z okazji zbliżających się imienin, zapraszamy do wspólnej modlitwy. O 15.00 Msza Święta i zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca. O 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, ofiary zbierane w czasie nabożeństwa pasyjnego, będą przeznaczone na nowy wystrój i kwiaty do Bożego Grobu. Przez okres Wielkiego Postu w niedziele po Mszy o 18.00 do Apelu będzie trwała adoracja przed Najśw. Sakramentem.
   W związku z Wielkim Postem przygotowaliśmy zestaw 40 zadań pogłębiających relacje z Bogiem
   i ludźmi pod nazwą: Jesteś powołany do lepszego życia. Książeczki z zadaniami zostały wyłożone przy skarbonie obok ołtarza Matki Bożej, które możemy zabrać za dobrowolną ofiarą.
   W punkcie parafialnym Caritas w środę od 9.00 do 12.00 osoby mające skierowanie z Opieki Społecznej mogą odebrać kolejną partię żywności.
  7. Parafia organizuje w dniach 9 – 20 września autokarową pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Organizujemy również w dniach 6-7 czerwca wyjazd do Warszawy na beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Więcej informacjach na plakatach i w kancelarii parafialnej.
  8. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się za tydzień w niedzielę o godz. 15.00
   w kościele pw. św. Stanisława Kostki przy ul. Browarnej 13. Zapisy w tamtejszej kancelarii parafialnej.
  9. Zaproszenia: w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zapraszamy
   w najbliższą sobotę do naszej świątyni na godz. 18.00, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych, a po Mszy Świętej wyruszy sprzed kościoła VII Pilski Marsz Żołnierzy Wyklętych. Natomiast w niedzielę przed południem odbędzie się bieg Tropem Wilczym, a o godz. 19.00
   w Regionalnym Centrum Kultury – koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego: „Żołnierze Niezłomni – Podziemna Armia powraca”.
  10. Ponadto w dniach 8-10 marca w kościele MB Wspomożenia Wiernych odbędą się rekolekcje akademickie dla maturzystów, studentów i wszystkich chętnych, które poprowadzi o. Marek Urbanowski dominikanin, duszpasterz akademicki ze Szczecina.

  Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  + Maria BRYLAŃSKA, lat 92, z ul. Spacerowej, + Wiesława ŚLEBIODA, lat 59, z ul. Niemcewicza,
  + Wacław LUBKIEWICZ, lat 81, z ul. Dzieci Polskich, + Władysław MACHLEWSKI, lat 69, z Al. Jana Pawła II, + Danuta BOGUSZEWSKA-KŁOSIŃSKA, lat 72, z ul. Wodnej, + Aleksander PRONOBIS, lat 79, z Pl. Konst.
  3 Maja (pogrzeb w poniedziałek), + o. Stanisław OGRABEK, lat 83, werbista, misjonarz w Indonezji (Msza Święta za zmarłego misjonarza, z udziałem Ojców Werbistów, zostanie odprawiona w sobotę 29 lutego o godz. 12.00)

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

  O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

  Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»