2 lutego 2020 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, które jest równocześnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc zakonom kontemplacyjnym. O 15.00 Msza Święta dla Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. O 21.00 Apel Maryjny, który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
  W imieniu Oratorium dziękujemy za zakup świec na dzisiejszą uroczystość i kubków,
  z których dochód przeznaczony jest na ferie zimowe.
 2. W poniedziałek – 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja. Na zakończenie Mszy Świętych błogosławieństwo świecami, które przyjęte w duchu wiary, ma chronić przed chorobami gardła. Tego dnia młodzież Oratorium wyjeżdża do Krakowa.
 3. We wtorek – 4 lutego – o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii.
 4. W środę – 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, na każdej Mszy Świętej poświęcenie wody, soli i chleba, które mają chronić nasze domy przed pożarem i innymi zagrożeniami.
 5. W czwartek – 6 lutego – o 17.30 nabożeństwo pierwszoczwartkowe. O 18.00 Msza Święta w intencji członków Straży Honorowej NSPJ.
 6. W piątek – 7 lutego – o 18.00 Msza Święta wynagradzająca NSPJ, o 8.30 i 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusa. Na każdej Mszy Świętej okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Nie ma Mszy Świętych dodatkowych. O 21.00 wyjazd pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 7. Odwiedziny chorych w miesiącu lutym według ustaleń z duszpasterzami.
 8. W dniach 6-8 lutego w parafii św. Antoniego w Pile rozpocznie się 3-dniowy kurs przedmałżeński, współorganizowany przez parafie pilskie.
 9. Nasza parafia uczestniczy w unijnym programie żywnościowym. Otrzymaliśmy pierwszą transzę żywności. Odbiór żywności w środę od 9.00 w domu parafialnym na podstawie skierowań z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Aleksandra PRZYBYŁ, lat 86, z Pl. Zwycięstwa
+ Anna ZAMOJSKA, lat 88, z ul. Sikorskiego
+ Waldemar KOTECKI, lat 71, ul. Budowlanych
+ Jerzy SZARWARK, lat 63, z ul. ks. J. Popiełuszki
+ Józef KUROWSKI, lat 87, z Pl. Zwycięstwa (pogrzeb w poniedziałek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]