1 marca 2020 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

   1. 1. Rozpoczął się Wielkie Post. Niech to będzie czas naszego nawracania ku Bogu, pogłębiania wiary i miłości poprzez modlitwę, post i jałmużnę.
    W tym okresie zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa, które wiążą się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego: w piątki na Drogę Krzyżową dla ogółu o 8.30 i 17.30, dla rodzin z dziećmi o 16.30 i dla młodzieży o 19.00, oraz w niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z cyklem kazań pasyjnych: Spotkania na drodze krzyżowej, ofiary zbierane w czasie nabożeństwa pasyjnego, będą przeznaczone na nowy wystrój i kwiaty do Bożego Grobu.
    Ponadto w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na adorację w ciszy od godz. 19.00 do 21.00.
    W związku z Wielkim Postem przy ołtarzu Matki Bożej zostały wyłożone książeczki z zestawem 40 zadań pod nazwą: Jesteś powołany do lepszego życia.
    Zachęcamy również do kontemplacji Całunu Turyńskiego, którego kopia została wystawiona przy ołtarzu NSPJ.
    Natomiast z tyłu kościoła zostały wyłożone ulotki z programem na Wielki Post i Triduum Paschalne, oraz z terminami spowiedzi przed świętami.
    Przy ołtarzu Miłosierdzia zostały wyłożone papierowe skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną, którą potem przynosimy w Niedzielę Palmową. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc starszym.
    2. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy siostry ze Wspólnoty Uczennic Krzyża. Dziękujemy za świadectwo
    i wspólną modlitwę. Po Mszach Świętych będzie możliwość wsparcia Sióstr poprzez ofiary do puszek na rzecz budowy domu rekolekcyjnego dla rodzin w Czmońcu.
    Również przed kościołem rozprowadzane są Zeszyty Historyczne Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych, książka o „Ince” i inne publikacje historyczne i patriotyczne.
    3. W poniedziałek – 2 marca – o 19.00 spotkanie rady parafialnej i grupy synodalnej.
    4. We wtorek – 3 marca – o 16.00 spotkanie dla katechetów ze szkół podstawowych i o 17.00 dla katechetów ze szkół ponadpodstawowych.
    O 17.30 wypominki i o 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych, których imiona na kartkach możemy składać w zakrystii.
    Tego dnia w sali św. Jana Bosko o 19.00 odbędzie się spotkanie z Kajetanem Rajskim – redaktorem naczelnym kwartalnika „Wyklęci”. Wstęp wolny!
    5. W środę – 4 marca – święto św. Kazimierza królewicza. Tego dnia imieniny obchodzą: ks. proboszcz Kazimierz Chudzicki i ks. Kazimierz Napierała. Obejmijmy naszą modlitwą solenizantów, szczególnie ks. Kazimierza Napierałę, który jest poważnie chory.
    W środę od 9.00 do 12.00 wydawana jest w domu katechetycznym, w punkcie Caritasu, żywność z pomocy unijnej.
    6. W I Czwartek Miesiąca – 5 marca – o 17.30 nabożeństwo powołaniowe, o 18.00 Msza Święta dla ministrantów i ich rodziców, oraz dla członków Straży Honorowej NSPJ.
    7. W I Piątek Miesiąca – 6 marca – dodatkowa Msza Święta o 16.30 połączona z Drogą Krzyżową. Na każdej Mszy Święte okazja do spowiedzi wynagradzającej.
    8. W I Sobotę Miesiąca – 7 marca – zapraszamy mężczyzn, po raz pierwszy w Pile, choć już popularny w Polsce, na Męski Różaniec. Początek o 8.00 Mszą Świętą, nabożeństwo i różaniec na ulicach Piły zakończony przy pomniku Jana Pawła II. Więcej informacji na plakatach.
    9. Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w czwartek i piątek.
    10. W przyszłą niedzielę – 8 marca – taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
    Natomiast po Mszach Świętych odbędzie się, w ramach ogólnopolskiej akcji, zbiórka do puszek na misje.
    11. Zachęcamy do przekazywania 1% na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, by w ten sposób wesprzeć nasze Oratorium. Również hospicjum pilskie prosi o przekazanie 1%. Więcej informacji na plakatach.
    12. Parafia organizuje w dniach 9 – 20 września autokarową pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Organizujemy również w dniach 6-7 czerwca wyjazd do Warszawy na beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Ponadto Towarzystwo Pomocy Chorym organizuje pielgrzymkę: Częstochowa, Bieszczady, Lwów, Kraków w dniach 22 – 28 sierpnia. Więcej informacjach na plakatach
    i w kancelarii parafialnej.
    13. Inne informacje: Dzisiaj w kościele św. Stanisława Kostki o godz. 15.00 rozpocznie się przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych.
    W kaplicy Dobrego Pasterza przy kościele MB WW w przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje akademickie.
    Natomiast Wspólnota Emmanuel zaprasza małżeństwa na rekolekcje do Skrzatusza „Miłość i Prawda” w dniach 21 – 22 marca 2020.

    Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
    w tym ks. proboszczowi Kazimierzowi Chudzickiemu i ks. Kazimierzowie Napierale,
    oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
    życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny!

    Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

    + Irena ŁUBNIEWICZ, lat 91 z ul. Dzieci Polskich
    + Stanisław MARZEC, lat 66, z Al. Niepodległości

    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

    O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

    Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»