5 stycznia 2020 r.

NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W dzisiejszą niedzielę – 5 stycznia – o 15.00 Msza Święta i zmiana tajemnic różańcowych.
  O 21.00 Apel Maryjny. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz naszego Oratorium.
 2. Jutro – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Święte według rozkładu niedzielnego z błogosławieństwem kredy i kadzidła. Oznaczmy drzwi naszych domów kredą, czy specjalnie na tę okazją wydrukowaną naklejką, dając świadectwo naszej wiary.
  Jutro o 15.00 odbędzie się Orszak Trzech Króli, na który zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny. Początek o 15.00 na Pl. Zwycięstwa i zakończenie na Pl. Staszica koncertami kapeli góralskiej „Ondraszki” i zespołu „Exodus 15”. Przebierzmy się w barwne stroje, najlepiej z elementami  koloru czerwonego (jako parafie salezjańskie mamy kolor czerwony, który symbolizuje jednego z króli).
  Ks. Przemek dzisiaj i jutro po Mszy o 12.30 będzie rozprowadzał czerwone nakrycia, a na pl. Zwycięstwa będą rozdawane symboliczne korony. Przypominamy, że udział we Mszy Świętej tego dnia jest obowiązkowy, a udział w Orszaku z tego obowiązku nie zwalnia.
 3. We wtorek – 7 stycznia – o 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
 4. W środę – 8 stycznia – o 8.00 Msza Święta dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 5. W sobotę – 11 stycznia – w naszym kościele odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek
  w wykonaniu pani Stanisławy Celińskiej. Organizatorem tego koncertu jest Regionalne Centrum Kultury. Bilety–cegiełki w cenie 10 złotych do nabycia w RCK i w kancelarii parafialnej, a także dzisiaj i jutro po Mszach Świętych.
 6. Za tydzień, w niedzielę – 12 stycznia – święto Chrztu Pańskiego. Taca będzie przeznaczona
  na ogrzewanie kościoła. Na Mszę Świętą o 15.00 zapraszamy rodziców kapłanów i osób konsekrowanych, po Mszy Świętej dla nich spotkanie opłatkowe.
 7. W naszej parafii trwa kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy już nas przyjęli w swoich domach
  za spotkanie, wspólną modlitwę, życzliwość i troskę o naszą parafię.
  W najbliższym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ulic: 7 stycznia (wtorek): O. M. Kolbe (parzyste); 8 stycznia (środa): Al. Niepodległości; 9 stycznia (czwartek): Staromiejska (parzyste); 10 stycznia (piątek): Pl. Konstytucji 3 Maja; 11 stycznia (sobota): Pl. Zwycięstwa.
  Rozkład całej kolędy jest wywieszony w gablocie i zamieszczony w internecie. Początek kolędy
  w dni powszednie o godz. 16.00, w soboty o 15.00. Postarajmy się być całymi rodzinami, by wspólnie prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok. Woda święcona wystawiona jest przy ołtarzu NSPJ.
  W czasie kolędy nie ma wieczorem nabożeństw, od 17.30 do Mszy wieczornej spowiedź święta.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 8-15 lutego 2020 roku.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ ks. Stanisław JANKOWIAK SDB, lat 89, z parafii św. Jana Bosko (Msza pogrzebowa o 11.00)
+ Anna WIŚNIEWSKA, lat 94, z Al. Piastów
+ Jan WYROBEK, lat 85, z ul. Staromiejskiej
+ Wojciech PAWŁOWSKI, lat 47, z ul. Okrzei
+ Franciszek STEFANOWICZ, lat 87, z ul. Budowlanych

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]