26 stycznia 2020 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś po raz pierwszy obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, którą ustanowił Papież Franciszek, w celu zwrócenia uwagi na wartość Pisma Świętego w życiu Kościoła i każdego chrześcijanina.
 2. Rozpoczęliśmy ferie zimowe, w czasie wypoczynku zimowego zadbajmy o udział
  w niedzielnej Mszy Świętej i o codziennej modlitwie.
 3. Dzisiaj jeszcze o 21.00 Apel Maryjny.
 4. W poniedziałek – 27 stycznia – o 19.00 spotkanie Rady Duszpastersko-Wychowawczej.
 5. We wtorek – 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. O godz. 17.30 w salce przy kancelarii spotkanie dla uczestników lutowej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 6. W środę – 29 stycznia – o 17.30 nieustanna nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.
 7. W piątek – 31 stycznia – Uroczystość św. Jana Bosko do której przygotowujemy się poprzez codzienną nowennę na zakończenie Mszy Świętych. O 17.30 nabożeństwo do św. Jana Bosko. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 na którą zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, cała Rodzinę Salezjańską i wszystkich czcicieli św. Jana Bosko.
 8. Tego dnia Oaza wyjeżdża do Dębna na Nabożeństwo Światła.
 9. W sobotę – 1 lutego – dzień modlitw za zmarłych Salezjanów. Po Mszy Świętej o 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
 10. W przyszła niedzielę – 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również święto Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo świec. Świece przed Mszami rozprowadzać będzie młodzież z Oratorium, z których dochód będzie przeznaczony na ferie zimowe. Tego dnia w Kościele obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne. O 15.00 Msza Święta dla Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Abby Johnson – z byłą dyrektorką kliniki aborcyjnej, główną bohaterki filmu „Nieplanowane”, obrończynią życia dzieci nienarodzonych – które odbędzie się w kościele św. Jana Bosko 13 lutego o godz. 17.30.
 12. W naszej parafii zakończyła się kolęda. Dziękujemy za każde spotkanie, modlitwę, uwagi
  i złożone ofiary.        Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana w czasie kolędy mogą umówić się w dogodnym dla siebie terminie zgłaszając się w kancelarii, bądź drogą
  e-mailową.
 13. Dziękujemy Urzędowi Miasta za dofinansowanie działalności przy naszej parafii placówki wsparcia dziennego, która służy dzieciom i młodzieży, w tym tej najbardziej potrzebującej.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Zbigniew SARWA, lat 43, z Al. Piastów

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]