1 grudnia 2019 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jednocześnie zaczynamy nowy 3-letni program duszpasterski pod hasłem „Eucharystia, która daje prawdziwe życie.” Niech te lata będą dla nas czasem pogłębiania więzi z Jezusem obecnym w Eucharystii poprzez częsty udział we Mszy Świętej i adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Przez cały adwent, od poniedziałku do soboty, o godz. 6.50 odprawiana będzie Msza Święta Roratnia ku czci Najśw. Maryi Panny, w czasie, których będziemy poznawać Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Na te Roraty zapraszamy całe rodziny, a dzieci z lampionami. Po Mszach Świętach, dla dzieci i młodzieży,
  w Oratorium, będzie przygotowane śniadanie: drożdżówka i kakao.
 3. Ponadto w adwencie, od poniedziałku do piątku, o godz. 5.45 modlitwa brewiarzowa: jutrznia w sali  J. Bosko.
 4. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 15 – 18 grudnia. Nauki wygłosi ks. Łukasz Pawłowski SDB, obecnie pracujący w Trzcińcu, a w ostatnim tygodniu Adwentu przeprowadzone zostaną jednodniowe skupienia dla dzieci i młodzieży ze szkół znajdujących na terenie naszej parafii.
 5. Dzisiaj jeszcze przed błogosławieństwem poświęcenie opłatków. O 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, o 17.30 nowenna do Niepokalanej, o  21.00 Apel Maryjny. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek
  na rzecz naszego Oratorium, można również zakupić kalendarze, czy kartki świąteczne wspierając młodzież.
 6. We wtorek – 3 grudnia – o 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych, kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii.
 7. W środę – 4 grudnia – o 17.30 w sali Jana Bosko rozpoczynają się rekolekcje dla Odnowy i wszystkich chętnych, potrwają do piątku.
 8. W I Czwartek Miesiąca – 5 grudnia – Msza Święta o 18.00 dla ministrantów i Straży Honorowej NSPJ.
 9. W I Piątek Miesiąca – 6 grudnia – dodatkowa Msza Święta dla dzieci o 16.30. W czasie każdej Mszy Świętej okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  W czwartek i piątek po Mszy o 8.00 nabożeństwa okolicznościowe i odwiedziny chorych z sakramentami św.
 10. W I Sobotę Miesiąca – 7 grudnia – o 8.00 wyjazd autokarem do Torunia na Rocznicę powstania Radia Maryja.
 11. W przyszłą niedzielę – 8 grudnia – obchodzić będziemy  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, do której przygotowujemy się poprzez nowennę, która będzie odprawiana codziennie o 17.30, a w sobotę o 8.30.
  Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.
 12. Od jutra zakończenie adoracji w Kaplicy Adoracji 10 minut przed wieczornym nabożeństwem.
 13. Opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom możemy nabyć w niedzielę w kiosku parafialnym,
  a w tygodniu w kancelarii i zakrystii.
 14. Zaproszenie: Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Okrzei 9/2 zaprasza 6 grudnia na godz. 19.00 na otwarcie wystawy „Słowo Ciałem – Obraz Słowem” będącej przeglądem współczesnego malarstwa o motywach religijnych. Wystawa potrwa do 28 grudnia. Wstęp wolny!
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Barbara KUBINA, lat 86, z Pl. Konst. 3 Maja
+ Wanda TUTAK, lat 77, z ul. Staromiejskiej
+ Barbara STACHOWIAK, lat 87, z ul. O.M. Kolbego
+ Lech PIĄTEK, lat 70, z ul. Staromiejskiej (pogrzeb we wtorek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]