3 listopada 2019 r.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc listopad, który w sposób szczególny poświęcony jest modlitwie
  za zmarłych. W dniach 1 – 8 listopada
  możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz i modląc się za nich, pod zwykłymi warunkami (spowiedź, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  Nasza parafia, od poniedziałku do piątku (w dniach 4 – 8 listopada) o 19.00 organizuje wspólne modlitwy na cmentarzu, na które będzie można dojechać i wrócić zamówionym autobusem, który będzie czekał przed kościołem po Mszy wieczornej ok. 18.40
  i po modlitwach odwiezie z powrotem.
  Różaniec z wypominkami przez cały miesiąc listopad o godz. 17.30. Druki na wypominki zostały wyłożone w kościele. Wypominki jednorazowe możemy składać w zakrystii, kancelarii i na tacę. Wypominki roczne składamy w kancelarii.
 2. Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież zbiera ofiary do puszek na rzecz Oratorium.
 3. Odwiedziny chorych przez kapłanów z sakramentami świętymi zgodnie z ustaleniami.
 4. W poniedziałek – 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 5. W I Czwartek Miesiąca – 7 listopada – o 18.00 Msza Święta dla ministrantów i ich rodzin, oraz dla członków Straży Honorowej NSPJ.
 6. W sobotę – 9 listopada – Rocznica poświęcenia Bazylki Laterańskiej.
 7. W przyszłą niedzielę – 10 listopada – przypada XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku poświęcony pomocy materialnej i duchowej chrześcijanom Sudanu Południowego. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar na ten cel. Kazania wygłosi
  ks. misjonarz Jerzy Szurgot. Będzie również możliwość nabycia po Mszach Świętych jego książek misyjnych. Tego dnia o 11.00 Msza Święta w intencji mieszkańców ulic: Placu Zwycięstwa, Jana Pawła II, Wodnej i Spacerowej, o 14.00 chrzty i o 16.00 spotkanie formacyjne dla lektorów posługujących w naszej parafii.
 8. Na ekrany kin wszedł film „Nieplanowane”, opowiadający autentyczną historię przemiany dyrektorki kliniki aborcyjnej Abby Johnson. W Polsce film ten jest w repertuarze kin w wyniku nacisku społecznego, pierwotnie sieci filmowe odmówiły projekcji. A jest to film, który nie przekreśla, ale daje nadzieję, a dotyka trudnego problemu „wolności wyboru” i prawa do życia dzieci nienarodzonych. W repertuarze kina Helios do czwartku o godz. 14.30 i 19.00. Warto dodać, że Abby Johnson w lutym przyszłego roku będzie w Pile ze swoim świadectwem.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Kazimierz SMOLIŃSKI, l. 84, z ul. Spacerowej
+ Urszula PARADOWSKA, l. 77, z ul. Towarowej
+ Bogumił REPCZYŃSKI, l. 93, z ul. Kilińskiego
+ Halina NOWACKA, l. 68, z Al. Piastów
+ Stanisław GLAZIK, lat 61, ul. Staromiejska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]