Modlili się za swoje dzieci

W sobotę 26 października parę minut po godzinie 14.00 spod kościoła Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci pod przewodnictwem ks. Proboszcza Kazimierza udała się z pielgrzymką do Pani Skrzatuskiej.

Zamówiony autobus był pełen i w radosnym śpiewie pojechał do Bazyliki naszej Bolesnej Mamy. Na miejscu była chwila, aby przywitać się z tymi, którzy dojechali własnymi samochodami, aby następnie wspólnie wejść do świątyni.

O godzinie 15.00 odmówiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia, a zaraz po niej Eucharystia, sprawowana za wspólnotę. ks. Proboszcz, który przewodniczył Mszy Świętej wygłosił poruszające serce kazanie o Bożej cierpliwości, oraz o tym, że modlitwa i miłość rodzica za dziecko też taka powinna być. modlitwa, która wytrwale i cierpliwie towarzyszy dzieciom na ich, czasem niełatwej, zawiłej drodze życia, a czasem na bezdrożu wiary.

Po Eucharystii był wolny czas, który można było wykorzystać na spacer, herbatę, rozmowy czy integrację. Następnie w świątyni ks. Kazimierz wygłosił konferencję, stawiając na wzór Świętą Rodzinę z Nazaretu jako przykład dla każdej katolickiej rodziny, oraz przedstawił 10 zasad, które czynią ją silną, piękną i zjednoczoną w Bogu. Zachęcał również, aby te zasady relacji rodzinnych wprowadzić w życie naszych rodzin.

Pobyt w domu Niebieskiej Mamy zakończył się wspólną modlitwą różańcową złożoną w dłonie Pani Skrzatuskiej.

W dobrym nastroju, umocnieni wiarą i przy radosnych śpiewach, które nie opuszczały uczestników w drodze powrotnej ani na chwilę, nastąpił powrót do Piły.

Jeśli ktoś chciałaby dołączyć do Wspólnoty Różaniec Rodziców za Dzieci tu znajdzie wszelkie informacje:

Wspólnota Różaniec Rodziców za Dzieci