Pieszo do Matki Bożej Bolesnej

Rokrocznie w połowie września z naszego miasta wyrusza piesza pielgrzymka do Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. W tym roku ta pielgrzymka miała jeszcze większy wymiar dla naszej parafii ponieważ po uroczystościach, ks. Antoni Balcerzak, który przez ostatni tydzień prowadził Jubileuszowe Misje Parafialne, zawierzył naszą parafię Matce Bożej Skrzatuskiej.

Piesza pielgrzymka wyruszyła po 6 rano, a na miejsce pielgrzymi dotarli o godzinie 11.00. Podczas drogi były modlitwy, śpiewy, uwielbienie, śpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec.

Tego dnia w Skrzatuszu miało również miejsce bardzo ważne wydarzenie. Kościół został wyniesiony do rangi Bazyliki Mniejszej. W niedzielnej uroczystości wzięło udział wiele tysięcy wiernych z całej diecezji. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Prymas Polski Wojciech Polak.

Więcej o uroczystości w Skrzatuszu można przeczytać na stronie diecezji koszalińskiej, gdzie podane są linki do nagrań i innych relacji: Czytaj o uroczystości Skrzatuskiej

Matko Boża Bolesna Skrzatuska – módl się za nami, wstawiaj się za nami

i miej nas w Swojej opiece!

Zawierzenie Matce Bożej Bolesnej naszej parafii: