29 września 2019 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W poniedziałek – 30 września – wspomnienie św. Hieronima. O 17.30 nabożeństwo do św. Jana Bosko.
  Po Mszach Świętych ucałowanie relikwii Świętego. Tego dnia o godz. 18.30 parafialny chór św. Cecylii organizuje nabór do zespołu i zaprasza na wstępne przesłuchanie. Więcej informacji na plakatach. Również w poniedziałek o 19.00 spotkanie Rady Duszpastersko-Wychowawczej i Synodalnej.  
 2. We wtorek – 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tego dnia rozpoczynamy miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy na różańcu.
  W naszym kościele różaniec dla dorosłych codziennie o 8.30 i o 17.30, w sobotę o 8.30, w niedzielę o 17.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30, a młodzież w piątki na godz. 19.00.  Pamiętajmy, że za odmówienie wspólnotowe w kościele, a nawet w rodzinie, w całości części różańca (5 tajemnic), połączonego z rozmyślaniem nad poszczególnymi tajemnicami, możemy uzyskać odpust zupełny. 
 3. Również we wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych. A mszą Świętą wieczorną rozpoczną się Seminaria Odrodzenia Wiary, na które serdecznie zapraszamy. Dziś po Mszach będą rozdawane ulotki–zakładki.
 4. W środę – 2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O 17.30 nowenna do MB Wspom. Wiernych.
 5. Przed nami dni eucharystyczne. W I Czwartek i Piątek Miesiąca odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. W czwartek – 3 października – o 18.00 Msza Święta dla ministrantów i ich rodzin, oraz w intencji członków Straży Honorowej NSPJ. W piątek – 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  Na każdej Mszy Świętej okazja do spowiedzi świętej wynagradzającej. Dla dzieci spowiedź od 16.15 i Msza Święta o 16.30. Dla młodzieży spowiedź i nabożeństwo o godz. 19.00. Również w piątek o 17.30 różaniec,
  a następnie Msza Święta dla róży Różańca Rodziców za dzieci. W sobotę – 5 października – wspomnienie
  św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Po Mszach Świętych możliwość ucałowania relikwii Świętej Siostry.
  O 7.00 wyjazd członków Apostolstwa Dobrej Śmierci do Górki Klasztornej.
 6. W niedzielę – 6 października – Apelem Maryjnym o 21.00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, całotygodniową, nieprzerwaną adorację Najśw. Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym modlitewnym czuwaniu. Również za tydzień w niedzielę o 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie zelatorów z okazji Święta Patronalnego. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Oratorium i działalność dziecięco-młodzieżową w naszej parafii.
 7. Oratorium zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku od 16.00 do 21.00.
 8. W kiosku parafialnym są już do nabycia Ewangelie na każdy dzień i kalendarze werbistów na nowy rok.
 9. Parafialny punkt Caritas pełni stały dyżur w domu katechetycznym w każdą środę w godzinach 16-17.30. Można tam m.in. zgłosić się ze skierowaniem z MOPSu w celu udziału w Programie Pomocy Żywnościowej, który rozpocznie się na jesień i potrwa do lipca 2020 roku, a polega na przekazywaniu najbardziej potrzebującym paczek żywnościowych, a także można zgłaszać się po ubrania, jak i również odzież oddawać. Pamiętajmy jednak o tym, że przynosząc różnego rodzaju rzeczy oddawajmy to co byśmy sami chcieli otrzymać, rzeczy dobre, nie zepsute, czyste. Za każdy gest miłosierdzia dziękujemy.
 10. Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Okrzei zaprasza 2 października na godz. 11.00, osoby starsze na przedstawienie teatralne pt. „Seniorze, bądź bezpieczny”. Wstęp wolny.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Kazimiera SAŁAGAN, lat 83, z ul. Staromiejskiej
+ Halina KOZICKA, lat 54, z Al. Piastów
+ Ewa FREIER, lat 89, z Al. Piastów
+ Anna RACHOWSKA, lat 93 z ul. Mieszka I

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]