1 września 2019 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Módlmy się w intencji jej ofiar, oraz o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
 2. Dzisiaj jeszcze na Mszy Świętej o godz. 18.00 ks. Władysław Kołyszko SDB, były proboszcz i inspektor, będzie dziękować za 50 lat kapłaństwa. Natomiast o godz. 20.00 odbędzie się modlitewny apel pamięci
  i zostanie poświęcony nowy krzyż przydrożny, przy Alei Niepodległości, który przypomina o tragicznej śmierci jedenaściorga dzieci, które zginęły przed 61 laty od wybuchu pocisku. Modlitwa zakończy się Apelem maryjnym, w związku z tym mnie będzie Apelu o 21.00.
 3. Dziękujemy za złożone dziś ofiary złożone na tacę, z których będą pokryte koszty wykonania krzyża misyjnego na placu kościelnym, który zostanie poświęcony 14 września na zakończenie Misji Parafialnych w łączności z ogólnopolską akcją „Polska pod krzyżem”.
 4. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny, przypominamy rodzicom chrześcijańskim, że troska o wychowanie katolickie swoich dzieci, również w szkołach, jest waszym prawem i obowiązkiem.
 5. W poniedziałek – 2 września – o 17.00 spotkanie katechetów i o 19.00 spotkanie Rady Duszpastersko-Wychowawczej na które zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup działających przy parafii.
 6. We wtorek – 3 września – o 17.30 nabożeństwo, następnie o 18.00 Msza Święta i spotkanie dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Wieczorem również Msza Święta zbiorowa za zmarłych, kartki z imionami zmarłych przynosimy do zakrystii.
 7. W środę – 4 września – o godz. 19.00 w kinie „Helios” projekcja filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Odbiór biletów w zakrystii przez osoby, które się zapisały, nie ma już wolnych miejsc.
 8. Przed nami dni eucharystyczne. Odwiedziny chorych w czwartek i piątek.
 9. W I Czwartek Miesiąca – 5 września – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, o 17.30 nabożeństwo powołaniowe, o 18.00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku ministranckiego, na które zapraszamy ministrantów z rodzicami, oraz wszystkich, którzy chcą zostać ministrantami. Wieczorem również Msza Święta w intencji członków Straży Honorowej NSPJ.
 10. W I Piątek Miesiąca – 6 września – spowiedź na każdej Mszy Świętej, dla dzieci spowiedź o 16.15 i o 16.30 Msza Święta, dla młodzieży spowiedź i nabożeństwo pierwszopiątkowe o 19.00.
 11. W I Sobotę Miesiąca – 7 września – po Mszy Świętej o 8.00 nabożeństwo pierwszo-sobotnie.
 12. W przyszłą niedzielę – 8 września – w naszej parafii rozpoczynaj się Jubileuszowe Misje Parafialne, które poprowadzi ks. Antoni Balcerzak SDB. Z tyłu kościoła zostały wyłożone foldery z programem Misji, oraz modlitwą, którą będziemy odmawiać codziennie na zakończenie Mszy Świętej.
 13. Również w przyszłą niedzielę o 11.00 Msza Święta w intencji mieszkańców ulic: Rymarska, Staromiejska, Świętojańska, Kryniczna.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Piotr PRZYKŁOTA, lat 77, z ul. Kilińskiego
+ Eugenia SKROMAK, lat 81, z Al. Piastów
+ Jacek WACHOWIAK, lat 58, z Pl. Konst. 3 Maja
+ Felicja GROMOTKA, lat 93, z Pl. Zwycięstwa
+ Karolina TELLER, lat 83, z ul. Spacerowej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]