23.06.2019 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – JUBILEUSZ 400 LAT PARAFII

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Jubileusz 400 lat istnienia naszej Parafii oraz pragniemy uczcić Patronów naszego miasta Świętych Janów;
  ♦ Uroczystości rozpoczniemy mszą św. o godz. 11.00, której będzie przewodniczył nasz ordynariusz ks. Bp. Edward Dajczak.
  ♦ Po Eucharystii zapraszamy na poczęstunek na placu kościelnym i dalej do wspólnej zabawy w Jubileuszowym festynie.
  ♦ O godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy, który zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  Dzisiaj nie będzie mszy św. o godz. 12.30
  O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe bez procesji wokół kościoła
  Serdecznie zapraszamy całe rodziny!
 2. Trwamy w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na procesje o godz. 17.30. W czwartek zakończenie oktawy. Po procesji nastąpi błogosławieństwo wianków.
 3. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana ChrzcicielaPatrona naszego miasta oraz wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po wieczornej mszy złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani.
 4. W piątek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. O godz. 17.30 odmówimy litanię do NSPJ i przejdziemy procesyjnie z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
 5. W sobotę (29.06) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Piotrze Ziółkowskim. Solenizant odprawi mszę św. o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 nastąpi objęcie funkcji proboszcza przez ks. Kazimierza Chudzickiego. Zapraszamy do modlitwy za nowego proboszcza naszej parafii.
 7. Rozpoczęły się wakacje. Od pierwszej niedzieli lipca będzie dodatkowa msza św. o 20.30, kończąca się apelem maryjnym.
 8. W dniach 13 i 14 lipca 2018 r. organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 13.07 o godz. 11.00. Zapisy w Biurze Radia Maryja we wtorki i czwartki w g. 10-13.
 9. Parafia św. Józefa Obl. NMP w Pile organizuje Pielgrzymkę na Śląsk Opolski /Góra św. Anny, Opole, Brzeg, Moszna, Kamień Śl., Nysa a także Częstochowa i Piekary Śl./ w dniach 23 – 26.09.19 r. Koszt 550 zł. Zgłoszenia można składać w Parafii św. Józefa do Ks. Prob. R. Ryngwelskiego.
 10. Istnieje możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie się w dniach 06 – 16 sierpnia. Koszt uczestnictwa: 620 zł. i 230 euro. Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł Bojke, tel. 664417764.
 11. Dzisiaj na każdej mszy św., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje, które dokonały się w naszej Ojczyźnie w ostatnim okresie.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Karina SOBKOWSKA, lat 76 z ul. Wodnej; + Krystyna SZULC, lat 71 z Al. Niepodległości; + Sabina ZABORSKA, L. 62 z ul. Staromiejskiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]