16 czerwca 2019 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziękujemy ks. dr Tadeuszowi Ceynowa – dyrektorowi archiwum diecezjalnego za przybliżenie na dzisiejszych mszach św. historii kultu MB Bolesnej Skrzatuskiej. Tekst Kroniki ks. Delerdta pochodzącej z XVIII można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 2. Dzisiaj o godz. 11.00 (w ramach obchodów Jubileuszu Naszej Parafii) będziemy się modlić w intencji małżeństw zawartych w miesiącu czerwcu.
 3. Serdecznie dzisiaj zapraszamy całą Pilską społeczność do radosnego Marszu dla życia i rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:30 w kościele pw. św. Antoniego, a następnie wyruszy ulicami Piły. Prosimy o przyniesienie pieluch dla dzieci z Domu samotnych matek. Prosimy ubrać się na biało i zabrać ze sobą rodzinę i znajomych. Szczególnie zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe w swoich białych strojach.
 4. Zapraszamy dziś na spotkanie organizacyjne rodziców, których dzieci będą brały udział w organizowanych w naszej parafii półkoloniach. Spotkanie w kościele o godz. 19.00.
 5. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 6. We wtorek (18.06.19 r.) o 10.00 w Skrzatuszu odbędzie się Pielgrzymka dla osób niepełnosprawnych.
 7. W czwartek Uroczystość BOŻEGO CIAŁA.
  Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i o godz. 18.00. Z racji procesji nie ma mszy św. o 11.00 i 12.30.
  ♦ O godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. na pl. Zwycięstwa. Po Eucharystii przejdziemy z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM uroczystą procesją do parafii św. Antoniego. Zachęcamy do udekorowania balkonów i okien oraz do utworzenia orszaku procesyjnego przez poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków.
  ♦ Od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci do sypania kwiatków i parafian do formowania orszaku procesyjnego.
  Parafia Św. Stanisława Kostki zaprasza na festyn – po procesji Bożego Ciała w godz. 14.30-22.00.
 8. W przyszłą niedzielę (23 czerwca 2019 r.) będziemy przeżywać Jubileusz 400 lat istnienia naszej Parafii oraz uczcimy Patronów naszego miasta Świętych Janów;
  ♦ Uroczystości rozpoczniemy mszą św. o godz. 11.00, której będzie przewodniczył nasz ordynariusz ks. Bp. Edward Dajczak.
  ♦ Po Eucharystii zapraszamy na poczęstunek na placu kościelnym i dalej do wspólnej zabawy w Jubileuszowym festynie.
  ♦ O godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy.
  ♦ W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 12.30.
  Natomiast w najbliższą sobotę pragniemy pomodlić się za wszystkich zmarłych naszych parafian, krewnych, znajomych na cmentarzu. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 15.00 przy głównej bramie cmentarza. Następnie przejdziemy wśród grobów naszych bliskich z modlitwą różańcową.
  ♦ Już dziś serdecznie zapraszamy całe rodziny. Prosimy o wsparcie rzeczowe w postaci fantów. Za każdy dar serca dziękujemy.
 9. Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież i harcerze zbierają do puszek na wakacje dla dzieci z Wileńszczyzny, które będziemy gościć w pierwszym tygodniu lipca. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
 10. W dniach 13 i 14 lipca 2018 r. organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 13.07 o godz. 11.00. Zapisy w Biurze Radia Maryja we wtorki i czwartki w godz. 10-13.
 11. Parafia św. Józefa Obl. NMP w Pile organizuje Pielgrzymkę na Śląsk Opolski /Góra św. Anny, Opole, Brzeg, Moszna, Kamień Sl., Nysa a także Częstochowa i Piekary Sl./ w dniach 23 – 26.09.19 r. Koszt 550 zł. Zgłoszenia można składać w Parafii św. Józefa do Ks. Prob. R. Ryngwelskiego.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Krystyna SZULC, lat 71 z Al. Niepodległości; + Janina JANUZIK, lat 62 z ul. Wodnej; + Mirosław KOWALSKI, lat 63 z ul. O.M. Kolbe; + Andrzej DOROSZ, lat 55 z ul. Budowlanych.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]