26 maja 2019 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziękujemy alumnom z WSD z Koszalina za animację liturgii na mszach św. Pamiętajmy w codziennej modlitwie o nowych powołaniach do życia kapłańskiego i konsekrowanego.
 2. Dzisiaj o godz. 12.30 Rocznica I Komunii Św. i apel maryjny o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.
 3. Obchodzimy dziś Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.
 4. W dniu 28 maja (wtorek), przypada kolejna rocznica uwięzienia św. Maksymiliana Kolbe w obozie koncentracyjnym. Z tej racji przy Krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wiatracznej i O. M. Kolbe odprawimy o godz. 20.00 apel maryjny. Zapraszamy na to czuwanie modlitewne, aby zawierzyć Bogu nas samych, rodziny, parafię i nasze miasto. Na zakończenie ucałujemy relikwie naszego świętego męczennika.
 5. W piątek obchodzimy ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać podczas nabożeństwa o godz. 17.30.
 6. W najbliższą sobotę (1 czerwca) rozpoczynają się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 8.00.
  ♦ Również w sobotę msza św. w o godz. 18.00 w intencji wspólnoty modlitewnej Różaniec Rodziców za Dzieci.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
 8. W dniu 8 czerwca odbędzie się wyjazd Apostolstwa Dobrej Śmierci do Górki Klasztornej.
 9. Dnia 23 czerwca 2019 r. odbędzie się uroczysta Eucharystia z racji Jubileuszu 400 lat istnienia naszej  Parafii oraz uczczenia Patronów naszego miasta Świętych Janów. Po Eucharystii odbędzie się jubileuszowy festyn rodzinny i koncert organowy. Już dziś serdecznie zapraszamy całe rodziny. Prosimy o wsparcie rzeczowe w postaci fantów. Za każdy dar serca dziękujemy.
 10. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Są one wyjątkowym czasem wypoczynku, przeżycia i doświadczenia wspólnoty, kształtowania dojrzałej wiary chrześcijańskiej oraz budowania Żywego Kościoła. Rekolekcje są dla różnych grup wiekowych od 3 klasy szkoły podstawowej aż do końca szkoły ponadpodstawowej. Szczegółowe informacje i zapisy (do końca maja) u ks. Jarosława.
 11. Apostolstwo Trzeźwości zaprasza na II Europejskie Trzeźwościowe Dni Skupienia do Medjugorie w dniach 05-14.06.2019. Szczegółowe informacje w gablocie.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Irena KONOWECKA, l. 79, ul. Al. Piastów; + Elżbieta KULIGJAN-CELMER, l. 70

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]