19 maja 2019 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. DZISIAJ o godz. 11.00 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – Pana Romana oraz ks. Andrzeja. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj (III niedziela miesiąca) o godz. 12.30, w ramach obchodów Jubileuszu Naszej Parafii będziemy się modlić w intencji małżeństw zawartych w miesiącu maju.
 3. W MIESIĄCU MARYJNYM ZAPRASZAMY:
  ♦ Każdego dnia nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i apel maryjny o godz. 21.00.
  ♦ W niedzielę apel maryjny o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.
  W każdą niedzielę ewangelizacja o godz. 15.00 na pl. 3 Maja.
 4. W piątek – (24.05) – obchodzimy Uroczystość NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH. Po wieczornej mszy św. zapraszamy na APEL MARYJNY, podczas którego złożymy HOŁD NASZEJ NIEBIESKIEJ PANI. Nie będzie apelu o 21.00.
 5. W przyszłą sobotę odbędzie się Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu, na który zaprasza Biskup Edward. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 26 maja, o godz. 12.30 odbędzie się Rocznica I Komunii Św. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 16.00.
 7. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Są one wyjątkowym czasem wypoczynku, przeżycia i doświadczenia wspólnoty, kształtowania dojrzałej wiary chrześcijańskiej oraz budowania Żywego Kościoła. Rekolekcje są dla różnych grup wiekowych od 3 klasy szkoły podstawowej aż do końca szkoły ponadpodstawowej. Szczegółowe informacje i zapisy (do końca maja) u ks. Jarosława.
 8. Dnia 23 czerwca 2019 r. odbędzie się uroczysta Eucharystia z racji Jubileuszu 400 lat istnienia naszej  Parafii oraz uczczenia Patronów naszego miasta Świętych Janów. Po Eucharystii odbędzie się jubileuszowy festyn rodzinny i koncert organowy. Już dziś serdecznie zapraszamy całe rodziny. Również chcemy prosić o wsparcie rzeczowe lub finansowe, abyśmy ten jubileuszowy festyn mogli jak najbardziej uatrakcyjnić.
 9. Apostolstwo Trzeźwości zaprasza na II Europejskie Trzeźwościowe Dni Skupienia do Medjugorie w dniach 05-14.06.2019. Koszt pielgrzymki 650 zł i 170 euro. Szczegółowe informacje w gablocie.
 10. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile zaprasza na wystawę eksponatów Centrum Nauki Kopernik, która gościć będzie 20 maja w godz. 15.30-17.30 w hali sportowej budynku przy ul. Kujawskiej 18.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Rajmund SŁOMA, l. 65, al. Wojska Polskiego; + Elżbieta TADYCH, l. 63, ul. Medyczna; + Elżbieta SENDEROWSKA, l. 67, Człopa; + Dariusz DOLIGAŁA, l. 56, ul. Towarowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]