12.05.2019 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. DZISIAJ o godz. 11.00 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – Panią Ewę oraz ks. Andrzeja. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w codziennej modlitwie o młodych ludziach podejmujących w tym czasie życiowe decyzje.
 3. Dzisiaj (II niedziela miesiąca) o godz. 12.30, w ramach obchodów Jubileuszu Naszej Parafii będziemy się modlić w intencji mieszkańców następujących ulic: ul. Nowowiejskiego, Niemcewicza, Różyckiego i Wiatracznej.
 4. W MIESIĄCU MARYJNYM ZAPRASZAMY:
  Każdego dnia nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i apel maryjny o godz. 21.00.
  W niedzielę apel maryjny o 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.
  W każdą niedzielę ewangelizacja o godz. 15.00 na pl. 3 Maja.
 5. W poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy. Po wieczornej mszy św. odbędzie się procesja różańcowa wokół kościoła. Nasze spotkanie modlitewne zakończymy ok. 19.30 Apelem Jasnogórskim. W tym dniu jest wspomnienie Św. Dominiki Mazzarello, założycielki Sióstr Salezjanek. Ucałowanie relikwii po każdej mszy św.
 6. Po mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Modlitwy za Chorych.
 7. Spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek i rozpocznie się nabożeństwem majowym o  godz. 17.30.
 8. W czwartek obchodzimy święto Św. Andrzeja Boboli Patrona Polski. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii.
 9. W czwartek o 17.30 rozpoczynamy Nabożeństwo Uzdrowienia. Zapraszamy !
 10. W przyszłą niedzielę, 19 maja, o godz. 11.00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 (ZBIÓRKA DZIECI O GODZ. 10.30). Spotkania organizacyjne od 13 do 17 maja o godz. 18.45. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 9.00.
 11. W parafii Św. Antoniego odbędzie się Kurs Przedmałżeński w dniach: 17 – 19 maja 2019.
 12. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Są one wyjątkowym czasem wypoczynku, przeżycia i doświadczenia wspólnoty, kształtowania dojrzałej wiary chrześcijańskiej oraz budowania Żywego Kościoła. Rekolekcje są dla różnych grup wiekowych od 3 klasy szkoły podstawowej aż do końca szkoły ponadpodstawowej. Szczegółowe informacje i zapisy (do końca maja) u ks. Jarosława.
 13.  Dnia 23 czerwca 2019 r. odbędzie się uroczysta Eucharystia z racji Jubileuszu 400 lat istnienia naszej  Parafii, a po niej jubileuszowy festyn rodzinny. Już dziś serdecznie zapraszamy całe rodziny. Również chcemy prosić o wsparcie rzeczowe lub finansowe, abyśmy ten jubileuszowy festyn mogli jak najbardziej uatrakcyjnić.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria KILISZEWSKA, lat 76 z ul. Spacerowej; + Helena GRZECA, lat 75, z ul. Spacerowej, + s. Helena TOPÓR, salezjanka, lat 75 z ul. Pięknej. (msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 9.30 w Parafii św. Jana Bosko).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]