10.03.2019 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Rozpoczęliśmy OKRES WIELKIEGO POSTU.
  *W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej:
  – dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  – dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00;
  *
  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
  *
  Każdego dnia na naszej stronie internetowej będą zamieszczane propozycje refleksji wielkopostnych, których autorami są święci naszej wiary. Zapraszamy do rozważania i poznawania naszych świętych.
  *
  W naszej bibliotece „Świętej Rodziny” polecamy pozycje związane z okresem Wielkiego Postu. Biblioteka jest czynna w poniedziałki od 17.00 do 19.00.
 2. Dzisiaj (II niedziela miesiąca) o godz. 11.00, w ramach obchodów Jubileuszu Naszej Parafii  będziemy się modlić w intencji mieszkańców z ulic: ul. Kolbe, Matejki, Moniuszki, Paderewskiego, Żeleńskiego.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do Uroczystości Św. Józefa. Będzie ona odprawiana na każdej mszy św. Apel Maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota Salezjanów Współpracowników.
 4. Od poniedziałku do środy odbywać się będą rekolekcje dla szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania dla młodzieży w kościele w godz. 9.00-11.00 i 12.30-14.30.
 5. W środę (13.03) zapraszamy na różaniec w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Tym razem spotkamy się o godz. 20.00 na deptaku przy ul. Sikorskiego. A o godzinie 8.30 zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Modlitwy za Chorych.
 6. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. propozycja Drogi Krzyżowej.
 7. 28 marca br. (czwartek) organizujemy jednodniową pokutną pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy w kancelarii.
 8. Organizujemy pielgrzymkę dziękczynną do Włoch w ramach Jubileuszu 400. Lat naszej Parafii. Odwiedzimy Asyż – Cascia – Rzym /Audiencja Generalna z Ojcem Świętym – Franciszkiem/– Monte Cassino Monte – Sant’Angelo – San Giovanni Rotondo – Padwa. Termin: 27.04. – 5.05.2019. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeniowych. Zapisy w kancelarii.
 9. Serdecznie zachęcamy do osobistego podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Formularze znajdują się w gablotach.  Przyrzeczenia złożymy w Uroczystość Zwiastowani Pańskiego 25 marca.
 10. W przyszłą niedzielę 17 MARCA (III niedziela miesiąca) na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić Jubileusze Małżeńskie, zawarte w MARCU. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w kancelarii lub zakrystii. Wszystkim zainteresowanym Jubilatom chcemy w tym dniu wręczyć pamiątkowy dyplom.
 11. Od 22 – 24.03.19 r. w Parafii św. Antoniego odbędzie się kolejna edycja Kursu Przedmałżeńskiego dla kandydatów pragnących zawrzeć małżeństwo w najbliższym czasie. Zapraszamy zainteresowane osoby.
 12. Informujemy, że 24 i 25 marca będzie się  odbywała w naszej parafii wizytacja kanoniczna ks. Bp. Krzysztofa Zadarko. W niedzielę (24.03) ks. Biskup udzieli na mszy św. o godz. 15.00 sakramentu bierzmowania naszym parafianom.
  Osoby dorosłe, które nie mają tego sakramentu a chciałyby go otrzymać są zaproszone do parafii Św. Stanisława Kostki. Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu -o g. 15.00- będą prowadzone przygotowania do Bierzmowania dla osób dorosłych.
 13. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży.
 14. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa organizuje Dzień Otwartych Uczelni, który odbędzie się w sobotę 16 marca, od godz. 10.00 do 14.00.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jolanta SZAŁKIEWICZ, lat 50 z O.M. Kolbe; + Marian SZCZAP, lat 88, z ul. Staromiejskiej; + Danuta KARASEK, lat 68 z ul. Żeleńskiego; + Edward CHRZAN, lat 90 z Jaraczewa; + Ewa OKRÓJ, lat 40 z Bukowca; + Helena TWARDAK, lat 88 z ul. Śródmiejskiej; + Jan LEDA, lat 81 z ul. Okrzei; + Teresa KALINOWSKA, lat 81 z O.M. Kolbe; + Marianna Danuta BOROWIAK-POLACHOWSKA, lat 80 z ul. Staromiejskiej; + Regina SAMBOR, l. 91, ul. Spacerowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]