3 lutego 2019 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 15.00. Apel Maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota Neokatechumenatu!
 2. Dzisiaj msza św. odpustowa w parafii Św. Jana Bosko odbędzie się o godz. 12.30.
 3. W poniedziałek błogosławieństwo świec i wiernych z racji wspomnienia Św. Błażeja na każdej Mszy św.
 4. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa z wypominek.
 5. Również we wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz ich rodziców. Dzieci przynoszą do poświęcenia świece. W tym dniu obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po każdej mszy św. błogosławieństwo chleba i wody.
 6. W PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA: o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne, następnie msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ.
 7. W przyszły piątek z racji nagrywania kolejnej części płyty na naszych organach kościół będzie zamknięty od 9.00 do 16.00. Za tę niedogodność przepraszamy!
 8. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. świadectwo osób, które przypominają nam, że dla Boga nie ma nic niemożliwego oraz dodatek: modlitwa rodziców za dzieci.
 9. W przyszłą niedzielę (II niedziela miesiąca) o godz. 11.00, w ramach obchodów Jubileuszu Naszej Parafii  będziemy się modlić w intencji mieszkańców następujących ulic: ul. Dzieci Polskich, Sikorskiego, Wojska Polskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dziś do puszek na utrzymanie naszej Świetlicy dla dzieci i Oratorium.
 11. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 12. Zapraszamy na Katechezy dla Młodzieży i Dorosłych. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w domu katechetycznym naszej parafii.
 13. Tegoroczne Pilskie dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych dedykujemy niezłomnemu pasterzowi kościoła salezjaninowi  ks. abp. Antonimu Baraniakowi. Obecnie przygotowywany jest  jego proces beatyfikacyjny. W naszej parafii w dniach 10 i 11 maja 1958 r udzieli sakramentu bierzmowania 1555 parafianom. Wdzięczni Panu Bogu za dar jego życia chcemy w ramach obchodów ufundować pamiątkową tablicę. Natomiast w przyszłą niedzielę zostaną wygłoszone kazania ukazujące postać niezłomnego ks. Abp. Baraniaka. Młodzież będzie zbierała do puszek ofiary na tablice i będą rozprowadzać książki o tematyce historycznej.
 14. Decyzją biskupa Edwarda Dajczaka, od 2 lutego bieżącego roku, odmawiając publicznie lub prywatnie Litanię loretańską do Najświętszej Maryi Panny, jesteśmy zobowiązani dodawać wezwanie Pani Skrzatuska.
  Wezwanie to należy dodać jako ostatnie, to znaczy bezpośrednio po wezwaniu Królowo Polski (wezwanie Królowo świata nie należy do Litanii zatwierdzonej do publicznego odmawiania przez Stolicę Apostolską).
  Nowe wezwanie dodawać należy na terenie naszej diecezji i, w związku z tym, także poza diecezją, gdy Litanię odmawiają koszalińsko-kołobrzescy diecezjanie, czy to publicznie w swojej grupie czy też indywidualnie.
 15. Kurs Alpha organizowany jest w parafii św. Antoniego w Pile. Kurs rozpoczyna się 6 lutego o godz. 18.30 w kawiarence „Wieczernik”.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jerzy SKONIECZNY; l. 67, Al. Niepodległości; + Teresa HINC, l. 86, al. Niepodległości; + Ewa MALINOWSKA, l. 54, ul. Rymarska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]