20 stycznia 2019 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj (III niedziela miesiąca) na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy świętować Jubileusze Małżeńskie, zawarte w miesiącu styczniu. Wszystkim STYCZNIOWYM JUBILATOM ŻYCZYMY WSZELKICH ŁASK BOŻYCH. Po eucharystii zapraszamy na jubileuszową kawę do domu katechetycznego.
 2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się (W ORATORIUM) spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. Również dzisiaj na godz. 17.00  zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd w naszym kościele, a o godz. 21.00 na Apel maryjny!
 4. W czwartek wspomnienie Św. Franciszka Salezego a po wieczornej Mszy Św. złożymy Hołd naszej Niebieskiej Pani z racji wspomnienia NMP Wspomożenia Wiernych.
 5. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o religijności Polaków.
 6. W przyszłą niedzielę (27 stycznia) o godz. 17.30 zapraszamy na Ekumeniczny Koncert Kolęd w wykonaniu bukowińskich zespołów z Ukrainy, Rumunii, Węgier i Polski. Bukowińskie zespoły będą również animować muzycznie mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 7. Jan Paweł II rozpoczął swój pontyfikat słynnymi słowami „Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Dziś te słowa są nadal aktualne i zapraszają każdego i każdą
  z was do odpowiedzi na to zaproszenie. Chciejmy na nowo odkryć miłość Boga i pozwólmy się Mu prowadzić. Na tym polega pełnienie woli Bożej. Mamy także nadzieję przygotować się w ten sposób na doświadczenia i trudy, które przynosi każdy dzień naszego życia. Pierwsze inauguracyjne spotkanie odbędzie się w  niedzielę 27 stycznia 2019 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Następne: poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w domu katechetycznym parafii św. Rodziny.
 8. Jeśli doświadczasz, że w twoim życiu czegoś ci brakuje, chcesz bardziej poznać Boga, otworzyć się na działanie Ducha Świętego, lub po prostu w miłej atmosferze zjeść kolację i porozmawiać – nie zwlekaj i przyjdź na Kurs Alpha organizowany w parafii św. Antoniego w Pile. Kurs rozpoczyna się 6 lutego o godz. 18.30 w kawiarence „Wieczernik”. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w zakrystii kościoła św. Antoniego. Więcej informacji o kursie znajduje się na stronie internetowej parafii.
 9. Informujemy, że Weekendowy Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 1 lutego, o godz. 17.30 w parafii Św. Antoniego.
 10. W tym tygodniu kończymy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską –KOLĘDĘ. Rozkład na najbliższe dni:
  21 Stycznia – ul. Niemcewicza, Różyckiego
  22 Stycznia – Pl. Zwycięstwa, Nowowiejskiego
  23 Stycznia – ul. Wodna, Popiełuszki
  24 Stycznia – ul. Sikorskiego, Kilińskiego
  25 Stycznia – KOLĘDA UZUPEŁNIAJĄCA. W piątek kończymy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską. Jeśli któraś z rodzin chciałaby spotkać się z duszpasterzami prosimy o zgłoszenie się w kancelarii.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józef TRUTY, lat 87, z ul. O.M. Kolbe; + Czesław GRUNTKOWSKI, lat 77 z Pl. Konstytucji 3 Maja.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]