23 grudnia 2018 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

[fancy_numbers variation=”red”]
 1. Dzisiaj o godz. 19.00, rozpocznie się w naszym kościele ŚWIĄTECZNY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha, kwartetu Virtuoso oraz Marcina Niewęgłowskiego z repertuarem „Czerwonych Gitar”. Szczegóły na plakatach. Koncert zakończy APEL JASNOGÓRSKI. Zapraszamy!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę włączyli się w porządkowanie naszego kościoła.
 3. W poniedziałek (24.12) obchodzimy WIGILIĘ DO UROCZYSTOŚCI BOŻEGO NARODZENIA:
  *
  Zakończenie Rorat i nowenny do Bożego Narodzenia o godz. 6.50.
  * W poniedziałek kapłani będą spowiadać do godz. 14.00.
  * W Wigilię Bożego Narodzenia starajmy się zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jako tradycję kultury chrześcijańskiej i narodowej.
  * WIECZERZĘ WIGILIJNĄ rozpocznijmy wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza z rozdziału 2 i dzieleniem się opłatkiem.
  * W WIGILIĘ odbędzie się  dla dzieci MSZA ŚW. BETLEJEMSKA o godz. 16.00.
  * Wszystkich zapraszamy na MSZĘ PASTERSKĄ o godz. 22.00 lub 24.00.
  *
  W Wigilię imieniny obchodzą ks. Adam Kiziuk i ks. Adam Popławski. Pamiętajmy o solenizantach w modlitwie.
  * W pierwszy i drugi dzień świąt /w wtorek i środa/ msze św. będą odprawiane według rozkładu niedzielnego.
  * W czwartek (27.12) kancelaria będzie nieczynna.
 4. W piątek (28 grudnia) o godz. 18.00 eucharystia w intencji WSPÓLNOTY RÓŻAŃCA RODZICÓW ZA DZIECI. Po mszy św. spotkanie informacyjne.
 5. W przyszłą niedzielę (30 grudnia), będziemy przeżywać w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Okolicznościowe homilie wygłosi ks. Wojciech Kozłowicz. Główna msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.
 6. Zmiana tajemnic Żywego Różańca i opłatek wspólnot maryjnych w przyszłą niedzielę (30.12) po mszy św. o godz. 15.00.
 7. Od 28 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską – KOLĘDĘ. Rozkład na najbliższy piątek i sobotę jest następujący:
  * 28 grudnia Pl. Konstytucji 3 Maja.
  *
  29 grudnia  – Al. Niepodległości.
  Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00.
  Rozkład Kolędy (od 29.12.2018 do 24.01.2019) znajduje się w gablotach informacyjnych oraz w Internecie na stronie parafialnej.
  * Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od 9.00 do 11.00, a popołudniu w poniedziałek, środę od 16.00 do 17.30.
 8. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. wkładka z modlitwami przy stole wigilijnym. Natomiast w „Niedzieli” płyta z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego  W sklepiku są jeszcze opłatki wigilijne, sianko oraz kartki świąteczne.
 9. W ramach obchodów 400. lat naszej parafii (2019 rok):
  *
  W każdą III niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić Jubileusze Małżeńskie, zawarte w danym miesiącu. Wszystkie małżeństwa, które pragną odnowić przysięgę ślubną prosimy o zgłoszenie swojego udziału w kancelarii lub zakrystii. Wszystkim zainteresowanym Jubilatom chcemy w tym dniu wręczyć pamiątkowy dyplom.
  * W każdą II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii.
  *
  Plan wspólnych spotkań modlitewnych znajduje się w gablotach informacyjnych.
 10. W pt. 28.12.18 r. o g. 11.00 w Parafii św. Stanisława Kostki w Pile zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny i Powstańców Wielkopolskich w 100 rocznicę wybuchu Powstania. Następnie pod pomnikiem na ul. Bydgoskiej  nastąpi urocz. złożenia kwiatów i uczczenie poległych. Komu czas pozwoli serdecznie zapraszam.
 11. W sobotę, 29.12.18 r. 10.00 – 13.00 w Parafii św. Antoniego odbędzie się Dzień Skupienia dla członków Parafialnych Zespołów Synodalnych z naszego Dekanatu. Zapraszamy do udziału.
 12. W dniu 6 stycznia 2018 r. w Pile po raz drugi wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 14.30 na zbiegu ulic: Śródmiejska /Pl. Zwycięstwa. Zachęcamy rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Nasza parafia przebiera się w stroje koloru czerwonego.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zofia BIAŁEK, lat 81, ul. Towarowa; + Leopold NOWAK, lat 65, ul. Ks. J. Popiełuszki; + Maria ROGUSZ, lat 79 ze Świdwina; + Stanisław MICHOWSKI, lat 78, ul. 1 Maja.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]