2 grudnia 2018 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna adwent i nowy rok liturgiczny. Tematem duszpasterskim roku jest hasło: „W MOCY BOŻEGO DUCHA”, podkreślające misyjność Kościoła. Ewangelia wzywa: aby dotrzeć do tych, którzy utracili łaskę wiary; odnaleźć osoby, które nie poznały jeszcze Chrystusa; dopomóc w rozwoju praktykującym oraz otwierać obszary zaangażowania uformowanym.
 2. W okresie ADWENTU przewodniczką jest dla nas NMP Niepokalana, którą symbolizuje ŚWIECA I MSZA ŚW. RORATNIA. RORATY w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.50. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec, czy też adwentowych lampionów.
 3. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy Św. o godz. 15.00 i Apel Maryjny o godz. 21.00 (ADMA).
 4. Dzisiaj po mszy o godz. 11.00 zapraszamy osoby starsze, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w Oratorium.
 5. Trwamy w nowennie do Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest ona odprawiana każdego dnia o godz. 17.30.
 6. Spotkanie dla katechetów w poniedziałek o godz. 17.00.
 7. We wtorek o g. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych i msza święta zbiorowa.
 8. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą Medaliki NMP.
 9. W środę obchodzimy (5.12) wspomnienie ks. Filipa Rinaldiego założyciela Świeckiego Instytutu Życia Konsekrowanego pod nazwą „Ochotniczki Księdza Bosko”. Na mszy św. o g. 18.00 przybliżymy idee założenia tych instytutów modląc się również o ich rozwój.
 10. W czwartek (6 grudnia) kolejna rocznica poświęcenia naszego kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o naszej wspólnocie parafialnej.
 11. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:
  *
  PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – o godz. 18.00 eucharystia w intencji wspólnoty ministranckiej i Straży Honorowej NSPJ.
  * PIERWSZY PIĄTEK. Odwiedziny chorych w naszej parafii od godz. 8.00 (W czwartek osoby chore odwiedzają: ks. Adam i ks. Zbigniew). W piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św.  Dzieci i młodzież zapraszamy na msze roratnie o godz. 6.50.
 12. W sobotę /8 grudnia/ przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP.
  * Szczególnym momentem tego dnia jest tzw. Godzina łaski od 12.00 do 13.00. Zapraszamy w tym czasie do kościoła, aby zawierzać swoje życie Bogu za przyczyną NMP Niepokalanej.
  * W tym dniu zapraszamy na UROCZYSTĄ MSZĘ ŚW. O GODZ. 18.00, ABY ZAWIERZYĆ NIEPOKALANEJ ROZPOCZYNAJĄCY SIĘ W SOBOTĘ JUBILEUSZ 400. LAT NASZEJ PARAFII.
  * Podczas mszy św. DOKONAMY POŚWIĘCENIA ODRESTAUROWANYCH ORGANÓW I PODZIĘKUJEMY BOGU ZA WSZYSTKICH DOBRODZIEJÓW NASZEJ PARAFII.
  * Po Eucharystii odbędzie się KONCERT ORGANOWY, KTÓRY UKAŻE ARTYSTYCZNE PIĘKNO  NASZEGO INSTRUMENTU. Wykonawcą koncertu będzie Łukasz Romanek z Wrocławia
  *
  Szczegóły naszej uroczystości znajdują się na tablicach informacyjnych. Zapraszamy!
 13. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o temacie roku duszpasterskiego. W sklepiku i przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas oraz kartki świąteczne.
 14. Tradycją naszej diecezji stały się Adwentowe Czuwania Młodych. Kolejne spotkanie młodych odbędzie się 14 grudnia o godz. 19.00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy!
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Teresa DĄBEK, l. 78, ul. Dzieci Polskich; + Andrzej BRZYSZKO,
l. 79, ul. Spacerowa; + Borys ZDUNEK, l. 45; + Kazimierz PAWŁOWSKI, l. 50

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]