7 października 2018 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy WSPOMNIENIE NMP RÓŻAŃCOWEJ:
  *Dziękujemy O. Ireneuszowi z Niepokalanowa za wygłaszanie okolicznościowych kazań.
  *Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się KONCERT MARYJNY w wykonaniu solisty operowego Łukasza KARAUDY;
  *Po Mszy o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca;
  *Apel Maryjny o godz. 21.00 odbędzie się przy Figurze Jana Pawła II na placu Zwycięstwa;
  *O godz. 15.00 rozpoczniemy w naszej parafii JERYCHO RÓŻAŃCOWE, które będzie trwało przez cały tydzień (do 14.10.br.) – na rozpoczęcie DNIA PAPIESKIEGO ku czci Św. Jana Pawła II.
  Wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę nieustanną, siedmiodniową modlitwę. Będziemy nią ogarniać każdego z nas, dzieci i młodzież, nasze rodziny, sąsiadów, sprawy którymi żyjemy, parafię. Polecimy Bogu intencje naszego miasta, ojczyzny i świata.
  Prosimy też o składanie w kaplicy adoracji na kartkach próśb, które będziemy przedstawiać Bogu przez cały okres Jerycha.
  Biorąc udział w godzinnej modlitwie Jerycha możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  „JERYCHO RÓŻAŃCOWE” zakończymy w przyszłą niedzielę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i mszą św. o godz. 15.00.
  *Sobotnie Nabożeństwo Fatimskie odprawimy w ramach Jerycha o godz. 20.00 w kaplicy adoracji. Natomiast spotkanie Apostolstwa modlitwy po mszy św. o godz. 8.00.
 2. Przez cały październik zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE: Dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30; Dla ogółu wiernych codziennie o godz. 17.30 i po mszy św. o godz. 8.00.
 3. Dzisiaj młodzież po każdej mszy św. zaprasza do Oratorium, abyśmy zapoznali się z miejscem gdzie spędzają swój wolny czas. Organizatorzy proponują dla każdego kawę oraz udział w kiermaszu dobrej książki.
 4. Dziękujemy Diakoni Muzycznej za zbiórkę ofiar na remont naszych organów. Zebrano kwotę 4700 zł.
 5. W tym tygodniu zapraszamy uczniów kl. ponadgimnazjalnych na spotkania przed bierzmowaniem. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej.
 6. W poniedziałek, wspólnota „Dom Chwały” zaprasza na KURS ALFA. Jest to cykl spotkań poświęconych pogłębieniu życia duchowego. Spotkania będą się odbywały w każdy poniedziałek o g. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy osoby od 16 roku życia.
 7. W poniedziałek po wieczornej mszy św. odbędzie się KONCERT PATRIOTYCZNY PAWŁA PIEKARCZYKA Z RACJI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI NASZEJ OJCZYZNY. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 8. We wtorek spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników rozpoczniemy różańcem o g. 17.30..
 9. Trwają obecnie w naszej parafii spotkania Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego, które odbywają się we wtorki o godz. 18.00 w sali Św. Jana Bosko. Zapraszamy!
 10. W tygodniu modlitw za uchodźców, zapraszamy w środę na różaniec o godz. 17.30 i mszę św. wieczorną. Będziemy się modlić i wspominać 3 268 uchodźców, którzy od czerwca 2017 do dziś zginęli w Morzu Śródziemnym i na innych drogach prowadzących do Europy, poszukując lepszej przyszłości dla siebie i dla swoich rodzin.
 11. W sobotę obchodzimy wspomnienie bł. Aleksandriny da Costa patronki Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Po każdej mszy św. ucałowanie jej relikwii. Z racji wspomnienia, Stowarzyszenie organizuje Regionalny Dzień Skupienia i zaprasza na Eucharystię w sobotę o godz. 12.00.
 12. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11.02-18.02.2019 roku. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
 13. Dzisiaj, rodzice i pracownicy Przedszkola nr 3 zbierają podpisy w ramach budżetu obywatelskiego na budowę placu zabaw przy przedszkolu z którego będą mogli również korzystać wszyscy mieszkańcy.
 14. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych – listopad. Pamiętajmy o wypominkach, które składamy w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę przed sumą o g. 10.45. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone w gablotach informacyjnych i na bocznych ołtarzach.
 15. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. dodatek- film DVD: „Sprawa Chrystusa”.
 16. Od 14 – 16.10.17 r. w Kaplicy Akademickiej przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 19.00, odbędą się rekolekcje akademickie prowadzone przez ks. dr Wojciecha Parfianowicza z Koszalina pt. „Jezus-Kler-Ja”. Szczegółowe informacje na plakatach.
 17. W sobotę 13 października pochówek dzieci utraconych; msza święta o godz. 11.00 w Parafii św. Jana Bosko i o godz. 12.00 pochówek na cmentarzu.
 18. Parafia św. Jana Bosko w Pile organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadelupe /Meksyk/ w czasie ferii zimowych. Bliższe informacje można otrzymać w kancelarii parafialnej lub pod nr tel. 603 225 723.
 19. Zapraszam w dniu 14.10.2018 r. wszystkich chętnych do Parafii św. Józefa Obl. NMP w g. 14.00 – 16.00 na Świętowanie ważnych Jubileuszy /40 lecie wyboru Ks. Kard. K. Wojtyła na Papieża, 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, XVIII Dzień Papieski/ w formie Festynu. W programie będą konkursy dla dzieci plastyczne, i wiedzy o św. Janie Pawle II, koncert zespołu Exodos, catering, ciastka.
 20. Parafia św. Jana Bosko zaprasza 14 października o godz. 16.00 na wyjątkowy, niepowtarzalny: KONCERT PAPIESKI pt. “MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA”. Głównym źródłem tekstu są: poezja i teksty modlitw autorstwa Karola Wojtyły/Papieża Jana Pawła.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Janina KOWALCZYK, lat 72 z Pl. Zwycięstwa

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]