Zapraszamy na pielgrzymkę!

 

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Po południu zbiórka w hali odlotów portu lotniczego Warszawa Okęcie. Spotkanie z przewodnikiem, odprawa  i odlot do  Tel Avivu. Transfer autokarowy do hotelu w Betlejem. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – BETLEJEM – AIN KAREM

Nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego. Odwiedzimy także kościół Św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy też na Polu Pasterzy. Po południu pojedziemy do Ain Karem, gdzie odwiedzimy kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i zwiedzimy kościół Nawiedzenia Św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem.

DZIEŃ 3 – JEROZOLIMA

Po śniadaniu pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy świątyni Wniebowstąpienia, odmówimy Modlitwę Pańską w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego,  pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po południu pojedziemy na Syjon, nawiedzimy kościół Św. Piotra in Gallicantu,  kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Wieczernik, zobaczymy grób Dawida.   Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 4 – GALILEA

Rankiem po śniadaniu i zapakowaniu bagaży wyjedziemy do Galilei – przez Cezareę Nadmorską (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich) pojedziemy do Hajfy, gdzie nawiedzimy Sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Następnie pojedziemy do Nazaretu, tam  modlić się będziemy w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele Św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa.   Msza Święta w Galilei.

DZIEŃ 5 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE

Rankiem przyjedziemy do Betanii, gdzie odwiedzimy kościół Św. Łazarza. Następnie przez Pustynię Judzką udamy się nad rzekę Jordan, by zobaczyć miejsce Chrztu Pana Jezusa. Później pojedziemy nad Morze Martwe, gdzie  będziemy odpoczywać i korzystać z niezwykłej kąpieli. Msza Święta w Betanii lub na pustyni.

DZIEŃ 6 – JEROZOLIMA

Cały dzień spędzimy w Jerozolimie. Będziemy przy wykopaliskach sadzawki Betezda, nawiedzimy kościół Św. Anny. Staniemy w Litostrothos i odprawimy Drogę Krzyżową – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel… uliczkami Starej Jerozolimy dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego. Nawiedzimy Bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Pańskim.  Następnie pójdziemy do Ściany Płaczu, zobaczymy Wzgórze Świątynne.  Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 7 – GALILEA

Po śniadaniu dotrzemy do majestatycznej Góry Tabor. Na jej szczyt wjedziemy taksówkami. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego, będziemy też podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie pojedziemy nad Jezioro Galilejskie, aby udać się w rejs statkiem. Później w Kafarnaum zobaczymy dom Św. Piotra i ruiny synagogi. Będziemy też w Tabgha, gdzie odwiedzimy kościół Prymatu Św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba. Przyjedziemy na Górę Błogosławieństw, pomodlimy się w urokliwym kościele i zobaczymy wspaniałą panoramę okolicy i Jeziora Galilejskiego. Msza Święta w Galilei.

DZIEŃ 8 – POWRÓT DO POLSKI

Po śniadaniu – ciąg dalszy nawiedzenia miejsc świętych w Galilei, a popołudniu  wyjazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie. Odprawa i odlot do Polski.

Koszt: 890 USD

(lub równowartość w zł polskich wg banku PKO BP kurs „sprzedaż”)

+100 usd płatne na miejscu u przewodnika na wszystkie wstępy i opłaty miejscowe

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy z dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, taksówka na górę Tabor, opieka przewodnika. Ubezpieczenie NW i KL.

Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji

 

Więcej szczegółów, zapisy i wszelkie pytania w kancelarii parafialnej.

ZAPRASZAMY