Pożegnanie ks. Piotra Grzymały

„ Z całej swej duszy czcij Pana i szanuj Jego kapłanów” (Syr 7,29).
Tę myśl Bożą na pewno wielu z nas nosi w sercu, a była nam potrzebna przed 4 laty, gdy wspólnota ”Nazaret” przeżywała zmianę Opiekuna. Z szacunkiem więc powitaliśmy ks. Piotra.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Już po krótkim czasie jego postawa, jego decyzje zainteresowały nas-potem był już zachwyt, zasłuchanie. A jeśli się słucha to się rozumie i uczy. Uczyliśmy się jego gestów, różnych sposobów modlitwy wielbiącej i nowego napełniania się Duchem Świętym.

Minęły jednak lata i nadszedł smutny czas rozstania.
Wieść o tym dotknęła nas, gdy ”dobrze tak już nam się wiodło”
Zrodziły się diakonie zadaniowe i już doskonale rozumiemy jako wspólnota pragnienia ks. Piotra, napełnionego ”po brzegi” Duchem Świętym. Ostatnie spotkania modlitewne były więc cichym, zrozumiałym, indywidualnym żegnaniem się.

Dzisiaj uczestniczyliśmy w wieczornej, dziękczynnej Eucharystii z udziałem ks. Proboszcza Zbigniewa. Szczęśliwy był główny celebrans ks. Piotr, który nie ukrywał, że Duch Święty hojnie go w czasie tej Ofiary przepełniał.

Ks. Proboszcz z serca pięknie podziękował za jego obecność w parafii i pracowity sposób bycia w domu parafialnym i za wielką przykładną duchowość. Do podziękowań tych dołączyły się różne delegacje parafialne na czele z naszą wspólnotą „Nazaret”. A potem były długie brawa na stojąco i serdeczne słowa „Żegnanego”.

Tłumnie wyszliśmy ze świątyni, by z życzliwością otoczyć poświęcany, zgrabny samochód. Okazał się wymarzonym i bardzo potrzebnym ks. Piotrowi prezentem od naszej Wspólnoty.

Potem zapełniła się sala św. Jana Bosko i trwało ostatnie czwartkowe spotkanie modlitewne w obecności naszego Opiekuna. Było wielbienie i wielbienie …..Boga i długa modlitwa wstawiennicza nad ks. Piotrem.
Usłyszeliśmy na koniec jeszcze słowo – „trudno jest mi mówić Amen, gdy jutro wyjeżdżam”.
Ciekawie prezentowała się kolejka „z nas”, ustawiona, by indywidualnie podziękować za wszystko naszemu Kapłanowi. Za to, że był, że jest i pozostanie w naszej pamięci.

Ks. Piotrze!
Zapewniamy, że będziemy w modlitwie przyzywać Bożej i Matczynej opieki nad Tobą.

Z pokłonem Wspólnota „NAZARET”

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://photos.app.goo.gl/AeF2nb7RANsnKAhs7″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]