19 sierpnia 2018 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

  1. Informujemy, że ks. Inspektor skierował ks. Piotra Grzymałę do pracy w Szczecinie w parafii pw. Św. Jana Bosko. Dziękujemy ks. Piotrowi za pracę w naszej parafii, jako duszpasterz, katecheta, opiekun ministrantów, bierzmowanych, wspólnot: „Nazaret” i Neokatechumenatu. Ks. Piotra pożegnamy w najbliższy czwartek na mszy św. o godz. 18.00.
  2. W środę, 22 sierpnia zapraszamy do parafii pw. św. Jana Bosko na wieczorną Mszę św. w intencji uzdrowienia, którą będzie sprawować ks. Maciej Sarbinowski SDB. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z s. Anną Nobili z Włoch, która była striptizerką i tancerką w nocnych klubach. Dziś jest siostrą zakonną i wychwala Boga tańcem. Dziś 48-letnia siostra tancerka nazywa siebie „baletnicą Pana Boga”. Przybędzie do nas wraz z zespołem tanecznym i będzie modlić się szczególnie o czystość dla naszego życia.
  3. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
  4. W piątek miesięczne wspomnienie NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH oraz święto św. Bartłomieja, apostoła. O 18.00 msza święta w intencji członków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych, a po niej HOŁD MARYJNY. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli NMP do wspólnej modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. Podczas każdej mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Animację muzyczną i liturgiczną będzie prowadzić zespół SANCTUS z Gdańska.
  6. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona ostatnia msza św. wakacyjna o godz. 20.30.
  7. Serdecznie zapraszamy mężczyzn na weekendowe spotkanie, które odbędzie się w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu w dniach 31.08. – 02.09. 2018 r. Spotkanie poprowadzi ks. Wojciech Parfianowicz, redaktor „Gościa Niedzielnego”. Hasłem spotkania są słowa św. Pawła: „Moc w słabości się doskonali”. Będzie to czas poszukiwania odpowiedzi na pytania: Czy słabość może być dobra?, Czy mężczyzna może być słaby?… Również czas modlitwy i rozmów…Rozpoczęcie spotkania w piątek o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 14.00. Zgłoszenia: s. Goretti – tel. 698 446 375 lub e-mail: dompielgrzyma42@gmail.com .
  8. W dniach od 06 do 16 października 2018 roku, Bracia Mniejsi Kapucyni przy parafii Św. Antoniego w Pile , organizują autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji jubileuszu 100-lecia otrzymania stygmatów przez Św. O. Pio, oraz 50-lecia jego śmierci. Koszt pielgrzymki 2750 zł. Cena zawiera min. przejazd, zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, opiekę pilota. Zapisy i szczegółowe informacje w godzinach urzędowania kancelarii– u br. Tomasza Wołoszyna.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Weronika STACHOWIAK, l. 68, ul. Towarowa; + Janina KRÓL, l. 75, ul. Śródmiejskiej, + Leon KALINOWSKI, l. 87, ul. O. M. Kolbe

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]