Półkolonie lato 2018

Zakończyły się tegoroczne półkolonie. Na dwóch turnusach po 2 tygodnie udział wzięło ponad 200 dzieci.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wśród wielu atrakcji, na miejscu przy parafii oraz w różnych miejscach w mieście, były też dwa wyjazdy. Jednym z nich był wyjazd do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, gdzie dzieci poznały osady pierwszych rolników, osady obronne, wioskę wczesnopiastowską. Była okazja aby wziąć udział w warsztatach archeologicznych, lepienia w glinie, oraz strzelania z łuku.

Drugi wyjazd był do Myślęcinka, gdzie wycieczka rozpoczęła się od zoo, w którym można było zobaczyć wiele groźnych, mało spotykanych, a także łagodnych zwierząt, które można było pogłaskać, lub chociaż zobaczyć z bardzo bliska. Następnym punktem wycieczki był Zaginiony Świat, w którym mieszka ponad 50 modeli dinozaurów. Na ponad 5 hektarach rozciąga się ścieżka edukacyjna wyposażona w tablice opisujące poszczególne okresy geologiczne rozwoju Ziemi wraz z towarzyszącymi im modelami prehistorycznych stworzeń. Ostatnim punktem był park rozrywki, gdzie dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji takich jak dmuchane zamki, karuzele, gabinet luster, trampolina, elektryczne samochodziki, ślizg gigant a także kolejka górska.

Oprócz wycieczek dzieci z półkolonii miały wiele innych atrakcji: gra miejska, kręgle w bowling Rodło, dzień sportu, strzelanie z wiatrówki na strzelnicy, warsztaty z balonikami i graniem na kubkach, warsztaty robienia bransoletek z koralików i wyjątkowych laurek dla rodziców, warsztaty taneczne, talent show, Planetobus czyli mobilne planetarium w którym dzieci mogły poznać gwiazdozbiory, planety, oraz inne obiekty astronomiczne.

Ponadto codziennie rano była rozgrzewka taneczna i ulubiona zabawa dzieci „w osiołka”.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://photos.app.goo.gl/Wi8vESpQmrdLwwKa9″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]