29 lipca 2018 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Informujemy, że ks. Inspektor z dniem 1 sierpnia br. skierował ks. Piotra Pączkowskiego do pracy w Rumii w parafii pw. Wspomożenia Wiernych. Dziękujemy ks. Piotrowi za pracę w naszej parafii, jako katecheta, wychowawca dzieci i młodzieży w oratorium, opiekun ministrantów, bierzmowanych i wspólnot parafialnych. Ks. Piotra pożegnamy dzisiaj na mszy św. o godz. 9.30.
 2. Pielgrzymów udających się do Częstochowy ze Skrzatusza będziemy gościć w naszej parafii w środę, 1 sierpnia (między godz. 18-19.00). Zwracamy się z prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Rodziny, które mogą przyjąć pielgrzymów prosimy o kontakt w kancelarii lub zakrystii.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 msza święta dla członków Straży Honorowej NSPJ, a po niej zmiana biletów strażowych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych. Kapłan przyjdzie jednak na każde wezwanie.
 5. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 8.00.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.00.
 7. Przypominamy, że miesiąc sierpień w tradycji od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji.
 8. Od 10 do 13 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec Jose Maniparambil. W tym roku nauki będą oparte o „Listy św. Pawła”. Zapraszamy do zapisów w kancelarii lub e-mail: parafia@swietarodzina.pila.pl. Jednocześnie zachęcamy do nabycia w naszym kiosku parafialnym konferencji o. Josa z poprzednich lat i innych Jego publikacji.
 9. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o kapelanach powstania warszawskiego.
 10. W środę, 1 sierpnia, w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na placu przy ul. Okrzei (koło samolotu) o godzinie 16:30 odbędzie się wydarzenie “Żywy symbol Polski Walczącej”. Razem oddajmy hołd Powstańcom.
 11. Zachęcamy do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia do tzw. Złotej Grupy. Każda zapisana osoba otrzyma rozważania oraz plakietkę. Można złożyć swoje intencje, a pielgrzymi zaniosą je do Maryi. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Zapraszamy! Więcej informacji u przewodnika – ks. Rafała Dreslera (505-544-610).
 12. Serdecznie zapraszamy mężczyzn na weekendowe spotkanie, które odbędzie się w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu w dniach 31.08. – 02.09. 2018 r. Spotkanie poprowadzi ks. Wojciech Parfianowicz, redaktor „Gościa Niedzielnego”. Hasłem spotkania są słowa św. Pawła: „Moc w słabości się doskonali”. Będzie to czas poszukiwania odpowiedzi na pytania: Czy słabość może być dobra?, Czy mężczyzna może być słaby?… Również czas modlitwy i rozmów…Rozpoczęcie spotkania w piątek o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 14.00. Zgłoszenia: s. Goretti – tel. 698 446 375 lub e-mail: dompielgrzyma42@gmail.com .
 13. W dniach od 06 do 16 października 2018 roku, Bracia Mniejsi Kapucyni przy parafii Św. Antoniego w Pile , organizują autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji jubileuszu 100-lecia otrzymania stygmatów przez Św. O. Pio, oraz 50-lecia jego śmierci. Koszt pielgrzymki 2750 zł. Cena zawiera min. przejazd, zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, opiekę pilota. Zapisy i szczegółowe informacje w godzinach urzędowania kancelarii– u br. Tomasza Wołoszyna.
 14. Jesteśmy zaproszeni na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 27.08-06.09.2018r. Wyjazd z Górki Klasztornej w dniu 27.08.2018. Msza św. o godz. 7.00. wyjazd godz. 8.00. Koszt 600 zł i 160 euro. Szczegółowe informacje pod tel. 695 420 073.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Longina BORZDYŃSKA, l. 84, ul. Spacerowa; + Wojciech PECYŃSKI, l. 77, ul. Piekarska; + Maria JANKOWSKA, l. 94, ul. Staromiejska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]