22 lipca 2018 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W poniedziałek Caritas parafialna będzie wydawała artykuły żywnościowe dla osób potrzebujących wsparcia (od 8.00 do 13.00).
 2. We wtorek wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 3. We wtorek (24 lipca) organizujemy jednodniowy wyjazd do Kołobrzegu. Wyjazd ma charakter pielgrzymkowo-rekreacyjny. Msza św. o godz. 6.00 i wyjazd o godz. 6.30. są jeszcze wolne miejsca.
 4. W środę obchodzimy Święto Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Błogosławieństwo pojazdów po każdej mszy, czyli po 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00.
 5. Informujemy, że ks. Inspektor z dniem 1 sierpnia br. skierował ks. Piotra Pączkowskiego do pracy w Rumii w parafii pw. Wspomożenia Wiernych. Dziękujemy ks. Piotrowi za pracę w naszej parafii, jako katecheta, wychowawca dzieci i młodzieży w oratorium, opiekun ministrantów, bierzmowanych i wspólnot parafialnych. Ks. Piotra pożegnamy w przyszłą niedzielę (29.07) na mszy św. o godz. 9.30.
 6. Pielgrzymów udających się do Częstochowy ze Skrzatusza będziemy gościć w naszej parafii 1 sierpnia ok. godz. 19.00. Zwracamy się z prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Rodziny, które mogą przyjąć pielgrzymów prosimy o kontakt w kancelarii lub zakrystii.
 7. Od 10 do 13 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec Jose Maniparambil. W tym roku nauki będą oparte o „Listy św. Pawła”. Zapraszamy do zapisów w kancelarii lub e-mail: parafia@swietarodzina.pila.pl. Jednocześnie zachęcamy do nabycia w naszym kiosku parafialnym konferencji o. Josa z poprzednich lat i innych Jego publikacji.
 8. W dniach od 13.09 do 16.09.2018, organizujemy parafialną pielgrzymkę „Szlakiem Św. Jana Pawła II”. Odwiedzimy: Częstochowę, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Ludźmierz, Sanktuarium NMP Fatimskiej w Zakopanem, Sanktuaria: Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II w Krakowie oraz Licheń. Zapisy w kancelarii.
 9. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o wakacyjnej ewangelizacji oraz dodatek z modlitwą do Św. Krzysztofa.
 10. 1 sierpnia, w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na placu przy ul. Okrzei (koło samolotu) o godzinie 16:30 odbędzie się wydarzenie “Żywy symbol Polski Walczącej”. Zapraszamy wszystkich parafian. Razem oddajmy hołd Powstańcom.
 11. W dniach od 06 do 16 października 2018 roku, Bracia Mniejsi Kapucyni przy parafii Św. Antoniego w Pile , organizują autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji jubileuszu 100-lecia otrzymania stygmatów przez Św. O. Pio, oraz 50-lecia jego śmierci. Koszt pielgrzymki 2750 zł. Cena zawiera min. przejazd, zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, opiekę pilota. Zapisy i szczegółowe informacje w godzinach urzędowania kancelarii– u br. Tomasza Wołoszyna.
 12. Jesteśmy zaproszeni na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 27.08-06.09.2018r. Wyjazd z Górki Klasztornej w dniu 27.08.2018. Msza św. o godz. 7.00. wyjazd godz. 8.00. Koszt 600 zł i 160 euro. Szczegółowe informacje pod tel. 695 420 073.
 13. Serdecznie zapraszamy mężczyzn na weekendowe spotkanie, które odbędzie się w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu w dniach 31.08. – 02.09. 2018 r. Spotkanie poprowadzi ks. Wojciech Parfianowicz, redaktor „Gościa Niedzielnego”. Hasłem spotkania są słowa św. Pawła: „Moc w słabości się doskonali”. Będzie to czas poszukiwania odpowiedzi na pytania: Czy słabość może być dobra?, Czy mężczyzna może być słaby?… Również czas modlitwy i rozmów…Rozpoczęcie spotkania w piątek o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 14.00. Zgłoszenia: s. Goretti – tel. 698 446 375 lub e-mail: dompielgrzyma42@gmail.com .
 14. Zachęcamy do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia do tzw. Złotej Grupy. Każda zapisana osoba otrzyma rozważania oraz plakietkę. Można złożyć swoje intencje, a pielgrzymi zaniosą je do Maryi. Zapisy w zakrystii. Zaś spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów przy grillu odbędzie się 21 lipca (sobota) o godz. 19:30 w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Zapraszamy! Więcej informacji u przewodnika – ks. Rafała Dreslera (505-544-610).
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria SMOLAKOWSKA, l. 73, ul. Okrzei; + Krzysztof MAZUR, l. 82, ul. Lutycka, + Janina MAJEWSKA, l. 84, Pl. Zwycięstwa; + Zofia BUTRYM, l. 82, ul. Ossolińskich; + Stanisław BURZYŃSKI, l. 65, ul. Dzieci Polskich.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]