17 czerwca 2018 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj o godz. 11.00, ks. Witold Drzyzgiewicz odprawi mszę św. Jubileuszową 25 lat kapłaństwa. Natomiast o godz. 12.30 odbędą się prymicje ks. Jarosława Krzysztonka, który będzie pracował w naszej parafii. Ks. Jarosław udzieli specjalnego prymicyjnego błogosławieństwa.
 2. Przez cały czerwiec nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek zapraszamy na SPOTKANIE ZESPOŁU SYNODALNEGO, które rozpoczniemy mszą św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek msza św. o godz. 9.00 na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podst. nr 5. W piątek msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich szkół o godz. 8.00.
 5. W czwartek nabożeństwo uzdrowienia rozpoczynamy o godz. 17.30.
 6. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – Patrona naszego miasta – o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji mieszkańców Piły. W tym uroczystym dniu animację muzyczną na wszystkich mszach św. będzie prowadziła Pani Wiktoria Czajka  – utalentowana, młoda śpiewaczka operowa z Łucka na Ukrainie.
 7. W przyszłą niedziele wspominamy również NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani. Nie będzie już apelu o g. 21.00.
 8. Z okazji stulecia Niepodległości organizujemy letni wypoczynek dla polskich dzieci z Litwy i Białorusi „Śladami początków Państwa Polskiego”. Chętnych do wsparcia tej inicjatywy prosimy o kontakt z ks. proboszczem lub ks. Jarosławem W. dzisiaj na ten cel będziemy zbierać ofiary do puszek.
 9. W dniach 7 i 8 lipca 2018 r. organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zapisy w Biurze Radia Maryja we wtorki i czwartki w godz. 10-13.
 10. Parafia św. Jana Bosko zapraszamy wszystkich chętnych na 5 dniową autokarową pielgrzymkę „Śladami Bożego Miłosierdzia” do Wilna i okolic. Termin pielgrzymki 23-27 lipca /poniedziałek – piątek/. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem 603-225-723.
 11. Parafia św. Józefa w Pile organizuje Pielgrzymkę Śladem katolickich Kresów do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Krasiczyna, Łańcuta i Markowej w dniach 24 – 27.09.2018 r. Koszt 500 zł. Zapisy u Ks. Prob. R. Ryngwelskiego.
 12. Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Skrzatusza odbędzie się 19.06.18 r. Rozpoczęcie o g. 10.00.
 13. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza do Częstochowy w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne – 19 czerwca (czwartek), godzina 19:00, salka parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe, zapisy w zakrystii (możliwość złożenia intencji, które zaniesiemy oraz ofiary za otrzymane materiały i na cele organizacyjne pielgrzymki). Szczegóły na plakatach.
 14. Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz ze Fundacją SMS z Nieba zaprasza mężczyzn na spotkanie „POWOŁANI DO MĘSTWA” w sobotę 23 czerwca br. od godz. 9:00 do godz. 15:00. Spotkanie odbędzie się w Sali SNE przy ul. Staszica 38 w Koszalinie. WSTĘP WOLNY. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie www.kochaj.my.
 15. Akademia Rozwoju Talentów wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza Kobiety (od 18 roku życia) na Konferencję pod tytułem „Wstań przyjaciółko moja, piękna ma i przyjdź”! (Pnp 2,10). Konferencja odbędzie się 16 czerwca br. od godz. 10:00 do godz. 14:00 w Sali SNE w Koszalinie, przy ul. Staszica 38.Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.kochaj.my
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bronisław SMYCZEK, lat 91 z ul. Budowlanych; + Anna ŁUBIŃSKA, lat 76 z Al. Piastów; + Jerzy WIECZOREK, lat 55, z ul. Dąbrowskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]