10 czerwca 2018 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj o g. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w Kościele św. Antoniego a po niej wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny ulicami naszego miasta aż na Pl. Zwycięstwa pod Figurę św. Jana Pawła II. Życie jest wartością bezcenną, z którą utożsamia się sam Bóg – Ja jestem Życiem, dlatego zachęcamy mieszkańców Piły by swoją obecnością na Marszu dali  świadectwo wiary i zaangażowanie dla tych fundamentalnych wartości. Apel maryjny o godz. 21.00.
 3. We wtorek spotkanie dla salezjanów współpracowników rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w kościele.
 4. W środę o godz. 18.30 OO. Kapucyni zapraszają na Mszę św. odpustową w patronalne święto Parafii.
 5. W środę zapraszamy na spotkanie modlitewne w ramach nabożeństwa fatimskiego. Różaniec rozpoczniemy o godz. 20.00 przy pomniku Kolejarzy na ul. Staromiejskiej o godz. 20.00.
 6. Również w środę spotkanie Apostolstwa Modlitwy za Chorych po mszy św. o godz. 8.00.
 7. W najbliższą niedzielę o godz. 11.00, ks. Witold Drzyzgiewicz odprawi mszę św. Jubileuszową 25 lat kapłaństwa. Natomiast o godz. 12.30 odbędą się prymicje ks. Jarosława Krzysztonka, który będzie pracował w naszej parafii. Ks. Jarosław udzieli specjalnego prymicyjnego błogosławieństwa.
 8. Parafia Św. Rafała Kalinowskiego zaprasza dziś na festyn od 13.30 do 19.00.
 9. Parafia św. Jana Bosko zapraszamy wszystkich chętnych na 5 dniową autokarową pielgrzymkę „Śladami Bożego Miłosierdzia” do Wilna i okolic. Termin pielgrzymki 23-27 lipca /poniedziałek – piątek/. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem 603-225-723.
 10. Parafia św. Józefa w Pile organizuje Pielgrzymkę Śladem katolickich Kresów do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Krasiczyna, Łańcuta i Markowej w dniach 24 – 27.09.2018 r. Koszt 500 zł. Zapisy u Ks. Prob. R. Ryngwelskiego.
 11. Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Skrzatusza odbędzie się 19.06.18 r. Rozpoczęcie o g. 10.00.
 12. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza do Częstochowy w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne – 19 czerwca (czwartek), godzina 19:00, salka parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe, zapisy w zakrystii (możliwość złożenia intencji, które zaniesiemy oraz ofiary za otrzymane materiały i na cele organizacyjne pielgrzymki). Szczegóły na plakatach.
 13. Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz ze Fundacją SMS z Nieba zaprasza mężczyzn na spotkanie „POWOŁANI DO MĘSTWA” w sobotę 23 czerwca br. od godz. 9:00 do godz. 15:00. Spotkanie odbędzie się w Sali SNE przy ul. Staszica 38 w Koszalinie. WSTĘP WOLNY. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie www.kochaj.my.
 14. Akademia Rozwoju Talentów wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza Kobiety (od 18 roku życia) na Konferencję pod tytułem „Wstań przyjaciółko moja, piękna ma i przyjdź”! (Pnp 2,10). Konferencja odbędzie się 16 czerwca br. od godz. 10:00 do godz. 14:00 w Sali SNE w Koszalinie, przy ul. Staszica 38.Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.kochaj.my
 15. Z okazji stulecia Niepodległości organizujemy letni wypoczynek dla polskich dzieci z Litwy i Białorusi „Śladami początków Państwa Polskiego”. Chętnych do wsparcia tej inicjatywy prosimy o kontakt z ks. proboszczem lub ks. Jarosławem W. W przyszłą niedzielę na ten cel będziemy zbierać ofiary do puszek.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria KULBAT, lat 80, z ul. Spacerowej; + Bronisława KURZYŃSKA, lat 86 z ul. Mieszka I;
+ Bogumiła GORZEŃSKA, lat 82, z Pl. Konstytucji 3 Maja.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]