27 maja 2018 r.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W minioną sobotę w Lądzie nad Wartą odbyły się święcenia kapłańskie diakona Konrada Roszczyka – naszego parafianina oraz ks. Jarosława Krzysztonka, który miał w naszej parafii praktykę diakońską. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą! Dzisiaj o godz. 12.30 odbędzie się msza święta prymicyjna ks. Konrada. Zapraszamy!
 2. Dzisiaj o godz. 9.30 odbędzie się Rocznica I Komunii Św.
 3. Niedzielny apel maryjny o 21.00 na pl. Zwycięstwa prowadzi „SHNSPJ”.
 4. W poniedziałek – 28 maja – o godz. 18.00 ks. Bp. Krzysztof Zadarko udzieli sakramentu bierzmowania dla osób z naszej parafii. Dzisiaj o godz. 19.00 próba przed przyjęciem sakramentu. Obecność obowiązkowa. Na próbę zapraszamy również rodziców i chrzestnych.
 5. Jutro obchodzimy rocznicę uwięzienia św. Maksymiliana Kolbe w obozie koncentracyjnym. Z tej racji przy Krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wiatracznej i O. M. Kolbe odprawimy o godz. 20.00 apel maryjny. Zapraszamy na to czuwanie modlitewne, aby zawierzyć Bogu nas samych, rodziny, parafię i nasze miasto. Na zakończenie ucałujemy relikwie naszego świętego męczennika.
 6. W czwartek Uroczystość BOŻEGO CIAŁA.
  *Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i o godz. 18.00. Z racji procesji nie ma mszy św. o 11.00 i 12.30.
  *O godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. na placu przed naszym kościołem. Po Eucharystii przejdziemy z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM uroczystą procesją do parafii św. Antoniego. Zachęcamy do udekorowania balkonów i okien oraz do utworzenia orszaku procesyjnego przez poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków.
  *Od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci do sypania kwiatków i parafian do formowania orszaku procesyjnego.
 7. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 8. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:
  *
  PIERWSZY PIĄTEK: Odwiedziny chorych od godz. 8.00. UWAGA: ks. Zbigniew odwiedzi chorych 7 czerwca (czwartek) a Ks. Adam i Przemek 8 czerwca – (piątek). W piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.15 i msza św. o godz. 16.30. Młodzież zapraszamy na procesję o godz. 17.30 i Eucharystię o godz. 18.00.
  *
  W PIERWSZĄ SOBOTĘ nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 8.00.
 9. W piątek (1 czerwca) zapraszamy na eucharystię o godz. 18.00 wspólnotę „Różańca Rodziców za Dzieci” wraz z dziećmi i wnukami. Po mszy św. krótkie spotkanie i niespodzianka dla dzieci. Zapraszamy również osoby, które chciałyby włączyć się do wspólnoty różańca za dzieci.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
 11. W dniu 9 czerwca odbędzie się wyjazd Apostolstwa Dobrej Śmierci do Górki Klasztornej.
 12. Kurs przedmałżeński odbędzie się w Parafii św. Antoniego  w dniach 8-10 czerwca 2018 r.
 13. W dniach 8-10.06.br. organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy. Odwiedzimy sanktuaria i muzea: Św. O. M. M. Kolbe, Św. Andrzeja Boboli, Św. Jerzego Popiełuszki, Świątynię Bożej Opatrzności, Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Powstania Warszawskiego oraz najważniejsze zabytki Stolicy. Koszt 350 zł. Dwa noclegi w hostelu z wyżywieniem. Zapraszamy!
 14. Parafia św. Jana Bosko zapraszamy wszystkich chętnych na 5 dniową autokarową pielgrzymkę „Śladami Bożego Miłosierdzia” do Wilna i okolic. Termin pielgrzymki 23-27 lipca /poniedziałek – piątek/. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem 603-225-723.
 15. W niedzielę -10 czerwca- przejdzie ulicami naszego miasta „Marsz dla Życia i Rodziny„. Początek Marszu po mszy św. o godz. 11.30 z kościoła św. Antoniego. Zakończenie przy pomniku św. Jana Pawła II.
 16. Parafia Św. Stanisława Kostki zaprasza na festyn – po procesji Bożego Ciała w godz. 14.30-22.00.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisław FECHNER, lat 76, z Pl. Konst. 3 Maja, + Helena SALEWSKA, lat 77 z Al. Piastów, + Bogdan GAJEK, lat 83 z Pl. Zwycięstwa, + Stanisław IGNATOWICZ, lat 88 z ul. Towarowej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]