8.04.2018 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj przeżywamy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.
  Jest to dzień patronalny CARITAS. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na działalność Caritasu.
  Zapraszamy o godz. 14.45 do naszej świątyni, aby uroczyście odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA po mszy św. o godz. 15.00.
  W każdą niedzielę wielkanocną zapraszamy na ewangelizację o godz. 16.00 na pl. 3 Maja /Nowe fontanny/.
  W parafii Miłosierdzia Bożego msza św. odpustowa o godz. 12.30.
  Apel maryjny o godz. 21.00 będzie prowadzony przez wspólnotę ADMA – Stowarzyszenie Wspomożycielki Wiernych.
 2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowanie Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu serdecznie zachęcamy do osobistego podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Zapraszamy na uroczyste ślubowanie podczas mszy św. o godz. 18.00.
 3. We wtorek – 10 kwietnia – w naszym kościele odbędą się uroczystości upamiętniające 78. ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ I 8. ROCZNICĘ TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo w ramach Krucjaty Różańcowej w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 18.00 mszę świętą w intencji ofiar odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Mariusz Chamarczuk – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie. Po Eucharystii przejdziemy na pl. Zwycięstwa oddać hołd św. Janowi Pawłowi II. Zabierzmy ze sobą znicze.
 4. We wtorek wieczorna msza św. w intencji Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
 5. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.
 6. W środę zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Kościelnych dziejów Piły”. Tym razem Pan Maciej Usurski przedstawi temat: „Posługa duszpasterska wśród jeńców wojennych obozu w Pile skierowanych do komand pracy”. Spotkanie o 19.00 w sali Św. Jana Bosko.
 7. W piątek po mszy św. o godz. 8.00 różaniec i spotkanie Apostolstwa Modlitwy za chorych.
 8. W piątek i w sobotę (w sali św. Jana Bosko) odbędą się rekolekcje dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie w piątek rozpoczynamy o godz. 19.00, a w sobotę o g. 10.00.
 9. W piątek – 13 stycznia – zapraszamy do modlitwy różańcowej w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Tym razem będziemy się modlić przy figurze NMP na placu kościelnym razem z osobami przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania. Różaniec rozpoczniemy o godz. 20.00.
 10. W „Gościu Niedzielnym” artykuły poruszające problematykę Bożego Miłosierdzia.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: „Weź i Czytaj” List św. Pawła Apostoła do Rzymian. 15 minut przed każdą mszą św. zostanie odczytany fragment listu do Rzymian. Po każdej mszy św. z bocznych ołtarzy będzie można wziąć karteczkę z wybranymi fragmentami listu i dobranym do niego psalmem. Wskazany fragment przeczytajmy w domu w duch medytacji i modlitwy.
 12. W Bibliotece Parafialnej otwartej w poniedziałki w godz. 17-19.00 znajdują się liczne publikacje na temat rozważania Słowa Bożego. Zapraszamy do lektury!
 13. Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II oraz Salezjańskie Przedszkole przy ul. Andersa 34 serdecznie zapraszają na DRZWI OTWARTE dnia 14.04.2018  w godz. 10.00 do 13.00.
 14. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile zaprasza na VII CHORALE FESTUM PILAE IMPRESJE: „Od epoki renesansu do muzyki współczesnej”. Festiwal odbędzie się 29.04.2018 r. o godz. 16.00 w Auditorium Maximum przy ul . Podchorążych 10.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Helena Piekarska, l. 94, Al. Niepodległości; + Danuta Boryczka, l. 70, ul. Ossolińskich.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]