15.04.2018 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCY

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: „Weź i Czytaj” List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
  15 minut przed każdą mszą św. zostanie odczytany fragment listu do Rzymian. Po każdej mszy św. z bocznych ołtarzy będzie można wziąć karteczkę z wybranymi fragmentami listu i dobranym do niego psalmem. Wskazany fragment przeczytajmy w domu w duch medytacji i modlitwy.
  W każdą niedzielę wielkanocną zapraszamy na ewangelizację o godz. 16.00 na pl. 3 Maja /Nowe fontanny/.
  Apel maryjny o godz. 21.00 będzie prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.
  W Bibliotece Parafialnej otwartej w poniedziałki w godz. 17-19.00 znajdują się liczne publikacje na temat rozważania Słowa Bożego. Zapraszamy do lektury!
  W „Gościu Niedzielnym” o męczennikach znad Sekwany, Biblii oraz o św. Ricie, Szarbelu i Dolindo.
 2. We wtorek o godz. 18.00 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców, na której zostaną poświęcone przypinki dla chłopców i wianki dla dziewczynek.
 3. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na remont naszych organów. W minionym miesiącu zebraliśmy 3230. Bóg Zapłać!
 5. Za tydzień -23.04- o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie zespołu synodalnego.
 6. W Parafii św. Antoniego odbędzie się weekendowy kursu przedmałżeński w dniach 20 – 22.04.18 r. Początek w piątek o g. 18.00.
 7. W Młodzieżowym Domu Kultury w Pile (dnia 17 kwietnia, w godz. 9.30-14.00) odbędzie się inauguracja cyklu konferencji Katolicka Rewolucja w Biznesie, cyklu, który będzie miał miejsce w 21 miastach Polski.  Szczegóły spotkania na plakatach.
 8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile poszukuje rodzin, które chciałyby podjąć się stworzenia RODZINY ZASTĘPCZEJ dla dzieci. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Krystyna KOWALCZYK, l.82, ul. Kilińskiego; + Helena MIKOŁAJEWSKA, l.93, Pl. Konstytucji 3 Maja; + Benedykt ROZPŁOCH, l. 90, ul. Staromiejska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]