04.03.2018 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post.
  W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej:
  dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00;
  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 2. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. Kazimierz Napierała. Naszemu spowiednikowi dziękując za owocną pracę życzmy zdrowia i wszelkich łask Bożych. Pamiętajmy o Nim w codziennej modlitwie.
 3. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Diakona Jarosława Krzysztonka, który będzie u nas odbywał praktykę przed święceniami kapłańskimi. Otoczmy Go serdeczna modlitwą.
 4. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy o 15.00. Apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 5. Dzisiaj o g. 10.30 w Parafii św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. w intencji byłych i obecnych mieszkańców naszego miasta z okazji 505 rocznicy nadania praw miejskich.
 6. Od poniedziałku do środy młodzież szkół ponadgimnazjalnych będzie przeżywała w naszym kościele rekolekcje, które wygłosi wspólnota charyzmatyczna Pana Bartłomieja Żmudy z Warszawy. Wspólnota rekolekcyjna zaprasza w poniedziałek na godz. 19.00 wszystkich parafian na nabożeństwo uzdrowienia i uwielbienia. UWAGA! Spotkania dla młodzieży będą się odbywały w kościele od godz. 9.00 do 13.00.
 7. W poniedziałek o godz. 19.30 projekcja filmu pt. „ LOYOLA”  (w kinie „Helios”). Zapraszamy!
 8. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych.
 9. We wtorek w ramach Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych odbędzie się wykład o pułk. Łukaszu Cieplińskim, który wygłosi Kajetan Rajski – redaktor naczelny ogólnopolskiego kwartalnika „Wyklęci”. Sala Św. J. Bosko godz. 19.00.
 10. W środę zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Kościelnych dziejów Piły”. Tym razem ks. dr Jarosław Wąsowicz przedstawi temat: „Odcięty od macierzy. Relacja z Przewodnika Katolickiego z 1927 roku o kościołach na Krajnie w Wolnej Prałaturze Pilskiej”. Spotkanie o 19.00 w sali Św. Jana Bosko.
 11. W ramach papieskiej inicjatywy „24 godziny dla Pana” w naszym dekanacie odbędzie się całodobowa spowiedź w dniach od 9 marca (piątek – od godz. 15.00) do 10 marca (sobota – do godz. 15.00). Spowiedź będzie się odbywała w parafii Św. Jana Bosko. Zapraszamy.
 12. Zapraszamy na spotkanie z p. Arturem Wysockim, który jechał przez Syberie przy – 40 stopniach. Chciałby podzielić się wrażeniami – jak pokonać siebie, swoje słabości. Wstęp – jakiś drobiazg z przyborów szkolnych lub maskotka, które będą przekazane dzieciom ze szkoły w Ułan Bator na misjach. Spotkanie w piątek (9. 03) o godz. 19.45 po drodze krzyżowej.
 13. W sobotę po mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Apostolstwa Modlitwy za Chorych.
 14. W sobotę o godz. 17.30 Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.
 15. W parafii Św. Stanisława Kostki przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu -o g. 15.00- będą prowadzone przygotowania do Bierzmowania dla osób dorosłych.
 16. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o O. Pio – trzecia odsłona cyklu poświęcona jest walce z szatanem.
 17. Zapraszamy do udziału w WIELKOPOSTNYCH WYZWANIACH NA KAŻDY DZIEŃ. Na parafialnym  facebooku oraz w gablocie informacyjnej są zamieszczane ZADANIA DOTYCZĄCE MODLITWY LUB DZIAŁANIA, które mogą pomóc w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu.
 18. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w terminie od 21 do 30 maja 2018. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeniowej. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy!
 19. Cegiełki na pomnik Danuty Siedzikównej –„INKI” można nabywać w kancelarii parafialnej i kiosku.
 20. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. Nasz kod P22. Pomoc w wypełnianiu druków w oratorium u ks. Piotra Pączkowskiego.
 21. Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne pt. Trzy nawrócenia prowadzone przez O. Romana Bieleckiego OP w dniach 4 – 7.03.2018 r. codziennie o g. 19.00.
 22. W sklepiku i kancelarii rozprowadzane są świecepaschaliki wielkanocne caritas oraz kartki świąteczne.
 23. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy ołtarzu Wspomożycielki Wiernych.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Aniela SUJKA, 61, ul. Staromiejska; + Bożena ZDANOWSKA, l. 76, ul. Sikorskiego; + Bogusława WIĘSEK, l. 54, ul. Popiełuszki; + Jolanta TYLICKA – BIEŃKOWSKA, l. 61, ul. Spacerowa; + Danuta WOJTOWICZ, l. 66. Pl. Konstytucji 3 Maja; + Wanda FAGIN, l. 66, ul. Drygasa; + Roman ZDANKIEWICZ, 68, ul. Jana Pawła II

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]