4.02.2018 r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 15.00. Apel Maryjny o godz. 21.00 prowadzi Stowarzyszenie NMP Wspomożenia Wiernych – ADMA.
 2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po każdej mszy św. błogosławieństwo chleba i wody.
 3. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa z wypominek.
 4. Również we wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą do poświęcenia świece.
 5. W środę zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Kościelnych dziejów Piły”. Tym razem ks. dr Tadeusz Ceynowa przedstawi temat: „Kronika ks. Andrzeja Delerta, jako źródło do historii Kościoła w północno-zachodniej Wielkopolsce”. Spotkanie o 19.00 w sali Św. Jana Bosko.
 6. W środę o godz. 19.30 projekcja filmu w kinie „Helios” pt. „ LOYOLA” Zapraszamy
 7. W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.
 8. Spotkanie Apostolatu Modlitwy za Chorych odbędzie się w przyszłą sobotę po mszy św. o godz. 8.00.
 9. W przyszłą niedzielę wspomnienie NMP z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego.
 10. W tym tygodniu – wyjątkowo – kancelaria parafialna nie będzie czynna w godzinach przedpołudniowych (9.00-11.00) we  wtorek, środę i czwartek.
 11. Rozprowadzamy cegiełki na pomnik Danuty Siedzikównej –„INKI” sanitariuszki V Wileńskiej Brygady AK. Pomnik wychowanki salezjańskiej zostanie poświęcony przy naszym kościele w trakcie Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych w lutym 2018 r. Cegiełki też można nabywać w kancelarii parafialnej.
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w terminie od 21 do 30 maja 2018. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeniowej. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy!
 13. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży.
 14. Informujemy, że Weekendowy Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 23 lutego w parafii Św. Antoniego. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.30. na salkach katechetycznych.
 15. W dniu 27 lutego 2018 r. odbędą się w Czaplinku jednodniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Min. świadectwem wiary podzieli się aktor Lech Dyblik. Miejscem spotkania będzie hala sportowa Szkoły Podstawowej przy ul. Wałeckiej 49. Rozpoczęcie  o godz. 9.00. Szczegóły na plakatach.
 16. Ks. Krzysztof Kowal, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Pile, posługujący na Kaukazie 3 lata, zaprasza na DWUTYGODNIOWĄ PIELGRZYMKĘ DO GRUZJI, AZERBEJDŻANU I ARMENII pod koniec września 2018 roku. Będziemy robić własnymi rękami wino w Gruzji, zobaczymy bogactwo i biedę kraju naftowego, jakim jest Azerbejdżan oraz przeniesiemy się do początków chrześcijaństwa w Armenii. Cena około 3.990 zł (zależnie od ilości zgłoszeń). tel. +48 604 83 24 05.
 17. Jeśli doświadczasz, że w twoim życiu czegoś ci brakuje, chcesz bardziej poznać Boga, otworzyć się na działanie Ducha Świętego, lub po prostu w miłej atmosferze zjeść kolację i porozmawiać – nie zwlekaj i przyjdź na Kurs Alpha organizowany w parafii św. Antoniego w Pile. Kurs rozpoczyna się 28 lutego o godz. 18.30 w kawiarence „Wieczernik”. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w zakrystii kościoła św. Antoniego. Więcej informacji o kursie znajduje się na stronie parafii św. Antoniego w Pile.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józef WSILEWSKI, l. 82, al. Wojska Polskiego; + Genowefa KOZŁOWSKA, l. 81, ul. O.M. Kolbe; + Jurgen LEŚNIEWICZ, l. 75, ul. Rymarska; Jan KAŁUŻNY, l. 67, ul. Drygasa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]