11.02.2018 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Apel Maryjny o godz. 21.00 prowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. We wtorek wieczorna msza św. w intencji Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, a następnie spotkanie w sali 25.
 3. Również we wtorek – 13 stycznia – zapraszamy do modlitwy różańcowej w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Tym razem będziemy się modlić na boisku przy parkingu przy ulicy Towarowej. Różaniec rozpoczniemy o godz. 20.00.
 4. Dzisiaj (niedziela) po mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na dokończenie pomnika Inki powstającego przy naszym Kościele. Można również nabyć cegiełki i książki o tematyce patriotycznej. Wszystkim, którzy chcą się włączyć – Bóg zapłać.
 5. W ŚRODĘ – POPIELCOWĄ /14 lutego/ ROZPOCZYNAMY OKRES POKUTY I NAWRÓCENIA – WIELKI POST.
  Tego dnia obowiązuje nas POST ŚCISŁY, czyli: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; oraz ilościowy – jeden posiłek do syta, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia!
  Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6, 7, 8, 9, 10, oraz o 16.30, 18.00 i 19.00.
  W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  -dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  -dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00.
  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 6. W czwartek zapraszamy na NABOŻEŃSTWO UZDROWIENIA. Spotkanie modlitewne rozpoczniemy o godz. 17.30.
 7. W nocy z piątku na sobotę 16/17 lutego zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu na początek Wielkiego Postu do Sali Jana Bosko. Początek o godz. 20.00
 8. Rozprowadzamy cegiełki na pomnik Danuty Siedzikównej –„INKI” sanitariuszki V Wileńskiej Brygady AK. Pomnik wychowanki salezjańskiej zostanie poświęcony przy naszym kościele w trakcie Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych w lutym 2018 r. Cegiełki też można nabywać w kancelarii parafialnej.
 9. Jeśli doświadczasz, że w twoim życiu czegoś ci brakuje, chcesz bardziej poznać Boga, otworzyć się na działanie Ducha Świętego, lub po prostu w miłej atmosferze zjeść kolację i porozmawiać – nie zwlekaj i przyjdź na Kurs Alpha organizowany w parafii św. Antoniego w Pile. Kurs rozpoczyna się 28 lutego o godz. 18.30 w kawiarence „Wieczernik”. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w zakrystii kościoła św. Antoniego. Więcej informacji o kursie znajduje się na stronie parafii św. Antoniego w Pile.
 10. Informujemy, że Weekendowy Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 23 lutego w parafii Św. Antoniego. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.30. na salkach katechetycznych.
 11. W dniu 27 lutego 2018 r. odbędą się w Czaplinku jednodniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Min. świadectwem wiary podzieli się aktor Lech Dyblik. Miejscem spotkania będzie hala sportowa Szkoły Podstawowej przy ul. Wałeckiej 49. Rozpoczęcie  o godz. 9.00. Szczegóły na plakatach.
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w terminie od 21 do 30 maja 2018. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeniowej. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy!
 13. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Henryk KNYSAK, lat 46 z ul. Sportowej, + Teresa GÓRSKA, Lat 82, z ul. Sikorskiego, + Janina GOŁĄBEK, lat. 89, z Al. Piastów, + Stanisław MIERZWICKI, lat 75, z Zawady.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]