Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Dotacja na Oratorium

23916565 509579132752008 1628226444677371358 O

Dotacja na Oratorium

Dofinansowanie renowacji organów to nie koniec dobrych wiadomości dla naszej Parafii.

Na spotkaniu, które odbyło się 18 stycznia, podpisana została umowa na dofinansowanie renowacji organów, a także umowa na realizację zadania publicznego. Dokładniej, Prezydent Piotr Głowski powierzył dotację na nasze parafialne Oratorium, w którym wolny czas spędzają młodzież i dzieci.

Wartość dotacji, która została przekazana salezjańskiemu oratorium to 12 500 złotych. Środki zostaną wykorzystane w codziennej pracy oratorium, która zgodnie z założeniem Księdza Bosko opiera się na czterech elementach, którymi są: dom, szkoła, kościół i boisko. W związku z tym oratorium daje młodym ludziom możliwość poszerzania wiedzy, rozwijania indywidualnych pasji i otrzymywania bezinteresownej pomocy podczas odrabiania lekcji. Oratorium to również miejsce zabawy i aktywnego wypoczynku, który oznacza między innymi grę w piłkarzyki, lotki czy gry planszowe, a także zajęcia plastyczne, muzyczne oraz sportowe. Nie brakuje tu okazji do integracji z rówieśnikami i rozwoju duchowego.

Chętnych – młodzież i dzieci zapraszamy do Oratorium od poniedziałku do piątku od godziny 15.30.

©

&

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»