28.01.2018 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś Apel maryjny o godz. 21.00. zapraszamy!
 2. Jesteśmy zaproszeni do udziału w ODPUŚCIE KU CZCI ŚW. JANA BOSKO. Główna msza święta zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 12.30 w nowym kościele przy ul. Libelta. Parafia św. Jana Bosko zaprasza dziś również na „BOSKIE KOLĘDOWANIE”, które rozpocznie się o godz. 16.30. Wystąpią:  Chór Akademicki PWSZ, Chór Cecylia, nasz Chór Parafialny Soli Deo i Chór Szkół Salezjańskich.
 3. Witamy w naszej parafii nowego duszpasterza, ks. Adama KIZIUKA. Niech Bóg obdarzy Go wszelkim błogosławieństwem.  
 4. Kończymy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską. W poniedziałek kolęda uzupełniająca. Jeśli któraś z rodzin chciałaby spotkać się z duszpasterzami prosimy o zgłoszenie się w kancelarii.
 5. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie katechetów naszej parafii, a o godz. 19.00 spotkanie Rady Wspólnoty Wychowawczo-duszpasterskiej. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń.
 6. W środę – 31 stycznia – przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA. Po każdej Mszy Św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. O godz. 17.30 nabożeństwo do Św. Jana Bosko w intencji rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży i wspólnot prowadzone przez Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.  Uroczysta msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy.
 7. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o mistykach – każdy może zostać mistykiem.
 8. W piątek, 2 lutegoŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Msze św. o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 10.00, 16.30 i 18.00 i 19.00. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
 9. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:
  PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA: o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne, następnie msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ.
  PIERWSZY PIĄTEK: Odwiedziny chorych od godz. 8.00 (wyjątkowo ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w czwartek).  W piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św. Młodzież i osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na eucharystię o godz. 19.00.
  PIERWSZA SOBOTA: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. o godz. 8.00.
 10. W sobotę wspominamy św. Błażejapatrona od chorób gardła. Po każdej mszy św. błogosławieństwo gardeł.
 11. W przyszłą niedzielę Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 15.00.
 12. Informujemy, że Weekendowy Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 23 lutego w parafii Św. Antoniego. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.30. na salkach katechetycznych.
 13. W dniu 27 lutego 2018 r. odbędą się w Czaplinku jednodniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Min. świadectwem wiary podzieli się aktor Lech Dyblik. Miejscem spotkania będzie hala sportowa Szkoły Podstawowej przy ul. Wałeckiej 49. Rozpoczęcie  o godz. 9.00. Szczegóły na plakatach.
 14. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w terminie od 21 do 30 maja 2018. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeniowej. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy!
 15. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży.
 16. Rozprowadzamy cegiełki na pomnik Danuty Siedzikównej –„INKI” sanitariuszki V Wileńskiej Brygady AK. Pomnik wychowanki salezjańskiej zostanie poświęcony przy naszym kościele w trakcie Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych w lutym 2018 r. Cegiełki też można nabywać w kancelarii parafialnej.
 17. Gabinet SŁUCHMED, zaprasza na „TYDZIEŃ BEZPŁATNYCH BADAŃ SŁUCHU” w terminie od 22 do 28 stycznia, w swojej siedzibie przy ul. o. M. Kolbego 17A w Pile.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria MAJEWSKA- WOŹNA, l. 96, ul. Żeromskiego; + Maria KRYSTOFIAK, l. 78, Pl. Konstytucji 3 Maja; + Zofia MACHAŁA, l. 87. ul. Żeleńskiego; + Regina SIODŁA, l. 79. Ul. O.M. Kolbe; + Elżbieta LIPNICKA, l. 81, ul. Towarowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]