31.12.2017 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY.
  Główna msza zostanie odprawiona o godz. 11.00. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Oleszkiewiczowi za wygłoszenie homilii oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej Patronalnej Uroczystości.
  O godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne za rok 2017.
  Dzisiaj o godz. 22.30 odprawimy mszę św. w intencji O POKÓJ NA ŚWIECIE. Nie ma apelu o 21.00.
 2. W poniedziałek – 1 STYCZNIA 2018 ROKU – Obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POKÓJ NA ŚWIECIE. Msze św. według rozkładu niedzielnego.
 3. Od wtorku – 2 stycznia – rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską –KOLĘDĘ:
  Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00 Rozkład na najbliższe dni:
  2 Stycznia ul. Budowlanych, Dzieci Polskich, Kujawska;
  3 Stycznia Al. Niepodległości, Różyckiego;
  4 Stycznia ul. Towarowa;
  5 Stycznia – ul. Spacerowa (nieparzysta);
  6 Stycznia – Św. Jana Bosko.
  Rozkład Kolędy (od 2.01 do 18.01. 2018) znajduje się w gablotach informacyjnych oraz w Internecie na stronie parafialnej. W najbliższą sobotę przedstawimy cały rozkład. W czasie kolędy Kancelaria parafialna czynna przed południem codziennie od 9.00 do 11.00, a popołudniu w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.
 4. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. Wyjątkowo z racji kolędy różaniec za zmarłych zostanie odmówiony rano o godz. 7.30 a msza św. zbiorowa z wypominek o godz. 8.00.
 5. W PIERWSZY PIĄTEK – odwiedziny chorych od godz. 8.00. W tym dniu msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00.
 6. W sobotę, 6 stycznia obchodzimy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  W Pile, w Uroczystość Trzech Króli po raz drugi wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 15.00 na Pl. Zwycięstwa obok figury św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka, 14 lutego na Pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu kapeli góralskiej ONDRASZKI oraz zespołu SIEWCY LEDNICY.
  Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz konkursowy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno – ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują Mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki. Dlatego dziś serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w ponad 600 różnych miastach w Polsce i na całym świeci – świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy także rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie.
  Nasza parafia przebiera się w stroje koloru czerwonego.
  W tym dniu o godz. 18.00 – w ramach Dni Ekumenicznych – w Kościele Ewangelicko-Augsburskim odbędzie się tradycyjne kolędowanie i zbiórka ofiar na budowę pilskiego Hospicjum. Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd z chórami okolicznych parafii chrześcijańskich.
 7. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy o 15.00.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Szczegóły na plakatach. Cegiełki  (10zł.) do nabycia w sklepiku, kancelarii parafialnej i w RCK.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Balbina MAJOR, l. 91, Al. Wojska Polskiego; + Władysław WALOCH, l. 63, ul. Staromiejska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]