24.12.2017 r.

IV NIEDZIELA ADWWENTU

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj msze św. o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30. Nie będzie mszy św. o godz. 15.00 i 18.00.
 2. Kiosk parafialny podczas świąt będzie nieczynny. Czasopisma prosimy odebrać dzisiaj do godz. 12.00. Mamy już naklejki na Uroczystość Trzech Króli.
 3. Wieczorem rozpoczynamy  WIGILIĘ DO UROCZYSTOŚCI BOŻEGO NARODZENIA: WIECZERZĘ WIGILIJNĄ rozpocznijmy wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza z rozdziału 2 i dzieleniem się opłatkiem. MSZA ŚW. BETLEJEMSKA dla dzieci odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00. Zapraszamy na MSZĘ PASTERSKĄ o godz. 22.00 lub 24.00.
 4. W pierwszy i drugi dzień świąt /w poniedziałek i wtorek/ msze św. będą odprawiane według rozkładu niedzielnego.
 5. We wtorek o godz. 17.30 w TV TRWAM odbędzie się emisja reportażu o kolędowaniu górali w naszej parafii w minione święta.
 6. W czwartek (28 grudnia) o godz. 18.00 eucharystia w intencji WSPÓLNOTY RÓŻAŃCA RODZICÓW ZA DZIECI. Po mszy św. spotkanie informacyjne.
 7. W przyszłą niedzielę (31 grudnia), będziemy przeżywać w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Okolicznościowe homilie wygłosi ks. Krzysztof Oleszkiewicz. Główna msza św. zostanie odprawiona o godz. 11.00. O godzinie 17.30 nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne za rok 2017. Msza św. w intencji O POKÓJ NA ŚWIECIE o godz. Zapraszamy! W tym dniu nie będzie apelu maryjnego o godz. 21.00
 8. Już dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Koncert odbędzie się w naszym kościele 7 stycznia o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach. Cegiełki  (10zł.) do nabycia w kancelarii parafialnej i w RCK.
 9. Rozprowadzamy cegiełki na pomnik dla Danuty Siedzikównej –„INKI” sanitariuszki V Wileńskiej Brygady AK. Pomnik wychowanki salezjańskiej zostanie poświęcony przy naszym kościele w trakcie Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych w lutym 2018 r. Cegiełki też można nabywać w kancelarii parafialnej.
 10. W dniu 6 stycznia 2018 r. w Pile po raz drugi wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 15.00 na zbiegu ulic: Śródmiejska /Pl. Zwycięstwa. Zachęcamy rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Nasza parafia przebiera się w stroje koloru czerwonego.
 11. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia 2017. *2 Stycznia ulice  – ul. Budowlanych, Dzieci Polskich, Kujawska *3 Stycznia  – Al. Niepodległości, Różyckiego, *4 Stycznia  – ul. Towarowa, *5 Stycznia – ul. Spacerowa (nieparzysta), *6 Stycznia – Św. Jana Bosko. Rozkład na kolejne dni podamy w najbliższą niedzielę.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Irena OKONIEWSKA, l. 91, ul. Spacerowa: + Kazimierz WOŹNIAK, l. 85, ul. Śródmiejska; + Aleksandra KUŚNIEREK, l. 99, pl. Konstytucji 3 Maja ; + Weronika ŚWIETLIK, l. 101, ul. Fałata

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]