17.12.2017 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Trwamy w nowennie do Bożego Narodzenia, która jest odprawiana każdego dnia o godz. 17.30. Zakończenie nowenny w przyszłą  niedzielę o godz. 7.30. Dziś zapraszamy na apel o godz. 21.00.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę włączyli się w porządkowanie naszego kościoła.
 3. Roraty odprawiamy o godz. 6.50. Po Roratach dzieci zapraszamy na gorące kakao i bułkę.
 4. W czwartek Nowenną o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo uzdrowienia.
 5. W piątek (22.12) o godz. 18.00 msza święta w intencji członków ADMA, a po niej HOŁD MARYJNY.
 6. Młodzież z oratorium zaprasza na JASEŁKA. Przedstawienie w najbliższą sobotę po wieczornej mszy św. (ok. 18.50).
 7. Przed kościołem, młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na organizację ferii zimowych.
 8. W niedzielę-24 grudnia-msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30. Nie będzie mszy św. o godz. 15.00 i 18.00.
 9. Już w najbliższą niedzielę obchodzimy WIGILIĘ DO UROCZYSTOŚCI BOŻEGO NARODZENIA: Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź podczas każdej mszy świętej. W najbliższą sobotę kapłani będą w konfesjonale przez cały dzień. W Wigilię Bożego Narodzenia starajmy się zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jako tradycję kultury chrześcijańskiej i narodowej. WIECZERZĘ WIGILIJNĄ rozpocznijmy wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza z rozdziału 2 i dzieleniem się opłatkiem.
  W WIGILIĘ odbędzie się  dla dzieci MSZA ŚW. BETLEJEMSKA o godz. 16.00.
  Wszystkich zapraszamy na MSZĘ PASTERSKĄ o godz. 22.00 lub 24.00.
  W Wigilię imieniny obchodzi ks. Adam Popławski, wikariusz ks. Inspektora Prowincji Św. Wojciecha w Pile. Pamiętajmy o solenizancie w modlitwie.
  W pierwszy i drugi dzień świąt /w poniedziałek i wtorek/ msze św. będą odprawiane według rozkładu niedzielnego.
 10. Kiosk parafialny podczas świąt będzie nieczynny. Czasopisma prosimy odebrać w niedzielę -24.12.br-do godz. 12.00. W sklepiku można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, świece, kartki świąteczne I NASZE PARAFIALNE KALENDARZE NA 2018 ROK.
 11. Już dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Koncert odbędzie się w naszym kościele 7 stycznia o godz. 19.00. Szczegóły na plakatach. Cegiełki  (10zł.) do nabycia w kancelarii parafialnej i w RCK.
 12. Rozprowadzamy cegiełki na pomnik dla Danuty Siedzikównej –„INKI” sanitariuszki V Wileńskiej Brygady AK. Pomnik wychowanki salezjańskiej zostanie poświęcony przy naszym kościele w trakcie Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych w lutym 2018 r. Cegiełki też można nabywać w kancelarii parafialnej.
 13. W dniu 6 stycznia 2018 r. w Pile po raz drugi wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 15.00 na zbiegu ulic: Śródmiejska /Pl. Zwycięstwa. Zachęcamy rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Nasza parafia przebiera się w stroje koloru czerwonego.
 14. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Rozkład podamy w najbliższą niedzielę.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zygmunt Gryszkiewicz, l. 69, ul. Buczka; + Zofia Kozak, l. 97, pl. Zwycięstwa; + Elżbieta Bortnik, l. 60, Al. Jana Pawła II; + Stefania Schmidt, l. 101, ul. Ogińskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]