10.12.2017 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

[fancy_numbers variation=”red”]

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Rekolekcje wygłasza ks. Jarosław Wąsowicz. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz.: 6.50; 8.00 i 18.00. W środę na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich starszych, chorych i cierpiących. Zostanie udzielony sakrament chorych. Szczegółowy rozkład rekolekcji znajduje się na tablicach ogłoszeniowych. Okazja do spowiedzi podczas każdej mszy św. Dziś różaniec o godz. 17.30 w ramach krucjaty modlitewnej za Ojczyznę. O godz. 18.00 odbywa się MIEJSKA WIGILIA na pl. Ks. St. Staszica. Apel Maryjny o 21.00.
 2. Roraty w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.50. Po Roratach dzieci zapraszamy do oratorium na gorące kakao i bułkę przed szkołą.
 3. W poniedziałek po mszy o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Centrum Modlitwy za Chorych.
 4. We wtorek po wieczornej mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników w sali 25.
 5. W środę (13 dzień miesiąca) zapraszamy do modlitwy różańcowej w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Różaniec odmówimy w kościele o godz. 17.30.
 6. Nowennę do Bożego Narodzenia rozpoczniemy w przyszłą sobotę. Zapraszamy na godz. 17.30.
 7. Adwentowe Czuwania Młodych odbędzie się 16 grudnia w kościele NMP Wspomożenia Wiernych. Rozpoczęcie spotkania o godz. 20.00.
 8. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 zapraszamy do przygotowania naszego kościoła na okres świąt. Włączmy się do sprzątania i dekorowania świątyni.
 9. Przed kościołem, w kancelarii i Biurze Radia Maryja są rozprowadzane opłatki wigilijne, świece bożonarodzeniowe Caritas, NASZE PARAFIALNE KALENDARZE NA 2018 ROK – jako cegiełka na obchody 400-lecia naszej parafii w 2019 roku. Są ewangeliarze na kolejny rok oraz kartki świąteczne i lampiony roratnie.
 10. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek przed kościołem na leczenie Michelle, która zachorowała na Glejaka – guz mózgu w rdzeniu. Dziękujemy za wszelką życzliwość.
 11. Po mszach św. na stoisku naprzeciwko ołtarza rozprowadzane będą książki o tematyce historycznej, z dziejów Piły oraz najnowszy album ks. Rekolekcjonisty o koronacji Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie.
 12. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy także rozprowadzanie cegiełek na pomnik dla Danuty Siedzikównej –„INKI” sanitariuszki V Wileńskiej Brygady AK. Pomnik wychowanki salezjańskiej zostanie poświęcony przy naszym kościele w trakcie Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych w lutym 2018 r. Stoisko będzie też czynne po każdej mszy św. rekolekcyjnej do środy. Cegiełki też można nabywać w kancelarii parafialnej.
 13. W czwartek-14 grudnia– w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Następnie w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul Okrzei odbędzie się spotkanie z Joanną i Andrzejem Gwiazdami – Legendarnymi współzałożycielami Solidarności oraz otwarcie okolicznościowej wystawy.

 

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisława Jackiewicz, l. 78, Pl. Konstytucji 3 Maja; + Feliks Winckiewicz, l. 90, ul. O. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2017

10 grudnia 2017 r. (NIEDZIELA)

6.30 – Msza święta z nauką ogólną
8.00 – Msza święta z nauką ogólną
9.30 – Msza święta z nauką dla młodzieży
11.00 – Msza święta z nauką ogólną
12.30 – Msza święta z nauką dla dzieci
15.00 – Msza święta z nauką ogólną
18.00 – Msza święta z nauką ogólną
21.00 – Apel Jasnogórski

11 grudnia 2017 r. (PONIEDZIAŁEK)

6.50 – Roraty – Msza święta z nauką ogólną
8.00 – Msza święta z nauką ogólną
18.00 – Msza święta z nauką ogólną

12 grudnia 2017 r. (WTOREK)

6.50 – Roraty – Msza święta z nauką ogólną
8.00 – Msza święta z nauką ogólną
18.00 – Msza święta z nauką ogólną

13 grudnia 2017 r. (ŚRODA) – zakończenie.

6.50 – Roraty – Msza święta z nauką ogólną
8.00 – Msza święta z nauką ogólną (namaszczenie chorych)
17.30 – Nabożeństwo Fatimskie – kościół
18.00 – Msza święta z nauką ogólną

Spowiedź podczas każdej mszy świętej

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]