Radosne dziecięce różańce

Niezwykłe różańce, radosne „Zdrowaśki”. Tak upłynął październik na dziecięcych nabożeństwach różańcowych.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Październik zawsze jest miesiącem poświęconym Matce Bożej. W tym roku na różańcach o 16.30 na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Były konkursy na najpiękniejsze, najdłuższe i najbardziej pomysłowe różańce, na rysunek swojego świętego patrona, a także konkurs śpiewania.

Dzieci bardzo chętnie prowadziły różaniec do mikrofonu, śpiewały i uczestniczyły w konkursach. Pomysłowość dzieci była bardzo szeroka. Różańce wykonywali m.in. z kasztanów, dzikiej róży, koralików, guzików, a nawet z makaronu, pierożków tortellini, żelków, czy z małych zabawkowych samochodzików. Jury złożone z rodziców, dzieci i młodzieży wybierało 3 najlepsze prace, które były nagradzane.

Wiele razy popularna „dziesiątka” różańca stawała się „trzynastką”, „piętnastką” czy „siedemnastką” bo ciężko było odmówić dzieciom, które biegły, żeby uklęknąć na balaskach i mówić do mikrofonu „Zdrowaśkę”, a gdy ksiądz zapraszał żeby stworzyć chórek i śpiewać do mikrofonu to tworzyła się wielka schola dziewczynek i chłopców chętnych do modlitwy w taki sposób.

Październikowy różaniec zakończył się ostatniego balem wszystkich świętych, na którym dzieci przebrane za świętych brały udział w różnych zabawach, konkursach i tańcach, prowadzonych przez młodzież naszej parafii.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://photos.app.goo.gl/PqNfRXj4Fu8ledfC2″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]