Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Radosne dziecięce różańce

IMG 2586 2 E1509698756205

Radosne dziecięce różańce

Niezwykłe różańce, radosne „Zdrowaśki”. Tak upłynął październik na dziecięcych nabożeństwach różańcowych.

Październik zawsze jest miesiącem poświęconym Matce Bożej. W tym roku na różańcach o 16.30 na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Były konkursy na najpiękniejsze, najdłuższe i najbardziej pomysłowe różańce, na rysunek swojego świętego patrona, a także konkurs śpiewania.

Dzieci bardzo chętnie prowadziły różaniec do mikrofonu, śpiewały i uczestniczyły w konkursach. Pomysłowość dzieci była bardzo szeroka. Różańce wykonywali m.in. z kasztanów, dzikiej róży, koralików, guzików, a nawet z makaronu, pierożków tortellini, żelków, czy z małych zabawkowych samochodzików. Jury złożone z rodziców, dzieci i młodzieży wybierało 3 najlepsze prace, które były nagradzane.

Wiele razy popularna „dziesiątka” różańca stawała się „trzynastką”, „piętnastką” czy „siedemnastką” bo ciężko było odmówić dzieciom, które biegły, żeby uklęknąć na balaskach i mówić do mikrofonu „Zdrowaśkę”, a gdy ksiądz zapraszał żeby stworzyć chórek i śpiewać do mikrofonu to tworzyła się wielka schola dziewczynek i chłopców chętnych do modlitwy w taki sposób.

Październikowy różaniec zakończył się ostatniego balem wszystkich świętych, na którym dzieci przebrane za świętych brały udział w różnych zabawach, konkursach i tańcach, prowadzonych przez młodzież naszej parafii.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»